Report: ČP Velké Karlovice

Autor: _jm, kategorie: Report, vydáno: 29.6.2009

Rozjetý český pohár ve sjezdu horských kol přibrzdil na své druhé zastávce ve Velkých Karlovicích. To, že náš svět funguje jako celek nám ukázala jedna explodující sopka na Aljašce. Neuvěřitelně zamíchala s počasím, výsledkem byly silné průtrže a bouřky, které způsobily povodně, bylo jen otázkou času, kdy to spadne i v Karlovicích. V pátek sucho, tvrdá uježděná stopa. Přes noc na sobotu zapršelo a trať se místy měnila na potok. První odvážlivci se vydali trénovat až po desáté hodině, jednak kvůli počasí, ale také se bylo třeba dospat a probrat po páteční party.

Trať je sice kratší, ale déšť s ní udělal své. A myslím, že i spousta riderů pojede radši na mokré trati než na proschlé karlovické klasice. Na trati se objevilo také pár pozitivních změn, novinek a vzniklo také více stop. V prvním lesíku se po prvním droposchodu dá jet rovné do dlouhé klopenky s posíláčkem na louku. Tato stopa je delší, ale vyhýbá se dvěma dropům ve staré stopě. V druhém lesíku před paletovým skokem je nová objížďka na jehličí, je z ní přímější a míň rozbitý nájezd ne skok. Po klopence na sjezdovce přichází největší změna v podání bludných balvanů, které jsou velice zajímavě rozmístěny mezi stromy, co chvíli tam cinkne rockring, pedál, přehazovačka…

V neděli ráno před tréninkem… Prší, mrholí… V tomto duchu byla skoro polovina semifinále. Trať se místy mění v bahenní lázně a kořeny lezou ven. Profíci to drží pěkně pod plynem a je na co koukat. Pár jedinců se rozbije nehezky u medvědí pasti [dřevěný skok v druhém lesíku], závod je i na chvíli pozastaven.

Chvíli před finálem začala nekompromisní průtrž mračen. Kola už se neztrácela pod nánosy bahna, ale byly přebarvený jemným bahenním roztokem.

Hardtaily to neměli vůbec lehké, silný déšť, záludné kaluže s dírou, proudy vody na sjezdovce… Nejlíp se s tím popral Michal Červenka. V ženách kralovala stejně jako na Bouřňáku Helenka Kurandová na novém biku. Mástrům už pár let kraluje Srbič a tady tomu nebylo jinak. V průběhu finále juniorů se déšť mění na mrholení, mladí střelci střílí skoro stejně jak experti, nejlíp vystřelí Martin Hanák. Kategorii hobby vyhrál Honza Sedláček a tím se posouvá do průběžného vedení. V elitě si upevnil průběžné vedení upevnil dalším první místem Matěj Charvát, druhý dojíždí Adam Vágner a další místo na bědně obsadil Martin Mikulenka, který zajel krásný třetí flek.

Díky počasí byl závod velice atraktivní a těšil se velké divácké účasti, hlavně v cílové pasáží na sjezdovce se hodně povzbuzovalo. Na vyhlášení a cestu domů zasvítilo sluníčko.

To je prozatím vše z Karlovic. Do konce týdne tu bude galerie a za čas i video.