Report: Číža na EWS ve Whistleru rozbil tlumič, ale přesto dojel

Autor: Milan Čižinský, vydáno: 15.8.2017

Milan Čižinský bojuje o přední příčky v Světové enduro sérii navzdory zranění i nepřízní osudu. Do Whistleru na předposlední kolo EWS přijel se zlomenou rukou a i přes totálně zničený tlumič zvládl závod dokončit na slušném místě v dohledu na Top 10. Více nám řekne on sám.

Po závodě EWS v Aspenu jsme se přesunuli do Whistleru. Vojta využil hned první den k ježdění a já jsem pro změnu navštívil místní nemocnici, kde jsem nechal 2000 dolarů za ošetření. Zlomená záprstní kůstka na pravé ruce a naštíplá hlavice ramene, doba rekonvalescence podle doktora 6 týdnů, já za 5 dní sundavám sádru a protože už zvednu alespoň částečně ruku vyrážíme s Vojtou a Milanem na ilegál v Blackcombu… ruce mě bolí, ale s prášky podle proti bolesti to jde.

Tréninky na Enduro probíhají bez problémů nacházíme si ideální stopy a těšíme se na závod. Ruka mě bolí o něco méně a cítím se docela dobře. V noci před závodem prší a my doufáme další těžký blátivý závod! Začíná nám na Top of The World… tahle stage má 1300 m převýšení a trvá přes 20 minut… začínám dobře a šetřím síly na druhou polovinu na Ride Don't Slide, tam mi v druhé zatáčce exploduje vzduchový tlumič a jedu na choperu – hardtailu… ze začátku to docela jde, jedu naučené stopy mimo hlavní rozbitou cestičku, ale postupně mi dochází síly… pak už chci jenom dojet…jedu přes 10 minut na nefunkčním tlumiči a škrtám klikama a krytem převodníku, párkrát mi to vypadne z rukou.

Z cíle rz ještě 300 výškových metrů dolů a pak najít někoho na opravu. Pak sprint na start St2. Ta je docela trialová s mnoha výjezdy a na ní zjišťuji, že jsem úplně ko. Ruce jsem oddělal na Ride Dont Slide a nohy na transferu. Tratě mezi tím už vyschly. Přesunuji se na St3 a ani tam se to nelepší. Řidítka mi párkrát vypadnou z ruky. Přemýšlím o konci a Amour mě přesvědčuje, ať se najím a ať to ještě zkusím. Koukám na výsledky a je to hrůza… jediné co mě nutí pokračovat, že ani Vojta to po defektu nezabalil. St4 jedu na pohodu, tak abych to dojel bez dalšího zranění.

Volné AM/EM/XC kraťasy s odnímatelnou vložkou Maňana Wear

Před poslední St5 se na transferu lehce ztratím, ale konečně se začínám cítit fyzicky lépe. Poslední stage jedu konečně trochu normálně a posunuji se o 3.m ísta na konečnou 12. pozici.

V celkovém pořadí jsem udržel třetí místo a těším se na poslední závod EWS ve Finale Ligure.Foto: Petr Basel

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace

profilová fotka Kafičko 15.8.2017 v 20:01

Když sem to online sledoval a četl ty vaše horory co se vám všechno přihodilo tak sem byl jako dycky na infarkt ale ve skrytu duše sem doufal že už se to sakra musí votočit k lepšímu a hlavně abyste to nevzdali.Nevzdals to s Vojtou a za to respekt jak sviň ;-)

profilová fotka Maverick 15.8.2017 v 12:16

TOP!

anonymní uživatel Kvetak (mart.kominek [zavinac] gmail.com) 15.8.2017 v 10:49

Legend!!

profilová fotka rudyshy 15.8.2017 v 8:59

odhodlani jak svina!