Video: Tomáš Slavík přiváží zlatou medaili z Crankworx World Tour

Autor: Tomáš Slavík, kategorie: Video, vydáno: 21.6.2021

Wow! To byl ale závod! První závod světové série Crankworx 2021 zahajoval v Innsbrucku. Lepší start do této série bysme si asi těžko mohli přát. Tomáš Slavík byl v Dual Slalomu nezastavitelný, porazil všechny své soupeře a urval tak zlatou medaily mezi těmi nejrychlejšími jezdci na světě. Tomáš je také aktuálně na druhém místě v celkovém pořadí o titul KING OF CRANKWORX. Tohle bude ještě zajímavá sezóna!

"Každý rok je to těžší a těžší něco zajet na Crankworx, jelikož je velká řádka specialistů, kteří se soustředí jen na tuto sérii, která je poměrně specifická. Takže závodění na slalomu nebo pumptracku je aktuálně úplně jinde než 5 let nazpět. O to mám větší radost ze svýho výkonu! Na podzim jsem hodně změnil svůj tréninkovej plán a začal spolupracovat s Robem Šimečkem, kterej se mi stará o kondiční přípravu a je vidět, že vše funguje jak má!"

"Letošní zimu jsem se mohl plnohodnotně připravit na sezónu, jelikož jsem nemohl odcestovat na závody do Jižní Ameriky. Ono vše zlý je asi pro něco dobrý. Když jsem přijel do Innsbrucku, tak jsem od prvních jízd cítil, že je vše tak jak má být a že vše šlape na 100%. Bylo super být zpět na Crankworx, užíval jsem si každej metr na trati a každou minutu mimo trať s kamarádama a zároveň těma nejrychlejšíma borcama na světě. V kvaldě jsem jel hodně opatrně, nechtěl jsem udělat zbytečnou chybu a už tady jsem cítil, že by to mohlo jít."

"V závodě jsem pak začal postupně přidávat plyn, až jsem se dostal na pomyslnou hranici a od semifinále dál to bylo ALL OR NOTHING. Jeli jsme absolutně přes limit a víte co bylo super? Já se v tomto "módu" cítil skvěle! V poslední jízdě jsme s Eddiem Mastersem letěli vedle sebe v cílovým slalomu a viděl jsem jak to tam rube...oba jsme začli dělat chyby. Bylo to už prostě moc. Nakonec se mi podařilo vyhrát i v poslední jízdě a odvážím poprvé zlatou medaily z Innsbrucku. Navíc po odjetí všech závodů jsem na celkovým 2. místě v bitvě o titul KING OF CRANKWORX! Bude to ještě hodně zajímavý! :) Díky moc všem za krásný zprávy a vím, že bez Vás by to nebylo možný! Díky moc a jedeeem!"

Finálko Crankworx Dual Slalomu pohledem Datla

Aktuálně se veškeré dění a připravy směřují na první dvě kola světové série 4X Pro Tour, které se pojedou na území ČR, kdy 10.7. se zahajuje v Dobřanech u Plzně a pokračuje se 17.7. v Jablonci nad Nisou na domácí trati! To bude jízda! Závodit před domácím publikem je vždy hodně speciální moment!

Pro více info sledujte sociální sítě:
www.tomasslavik.com
www.instagram.com/tomasslavik63
www.facebook.com/tomslavik63

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí