Report: Tomáš Slavík a jeho smůla na MS v Itálii

Autor: Tomáš Slavík, kategorie: Report, vydáno: 28.8.2017

Vrchol této sezóny a cíl pro Tomáše Slavíka byl jasný. Bylo to MS ve fourcrossu, kam směřoval veškerou svoji přípravu, pozornost a kde chtěl získat svůj třetí duhový dres, o který se několik let snaží. Po skvěle odjetých posledních závodech byl Slavík jednoznačným favoritem a výsledky z Crankworx to potvrzovaly. Bohužel i letos se Slavíkovi lepila smůla na paty a po skvěle rozjeté kvalifikaci v jedné z nejrychlejších zatáček jde tvrdě k zemi a sen o titulu se ve vteřině rozplynul. Nic nikdy není jisté, i když máte natrénováno jako mistr světa. Pro Tomáše je to velké zklamání, ale zároveň velký motor, aby si svoji reputaci napravil příští rok.

„Bohužel moje přední kolo zmizelo v hlubokém prachu a stejně tak s tím zmizel i můj sen o dalším titulu mistra světa při včerejším kvalifikaci na MS ve Val di Sole. Ženu se za třetím titulem zatraceně dlouho a poslední 4 měsíce jsem se každý ráno probouzel s myšlenkou na tento titul a tvrdě jsem dřel… nelituju ani jedné vteřiny strávené jak na kole, v posilovně nebo přípravou mýho kola, aby byl připravenej nejlépe jak je to možné. Byl jem ready, cítil jsem se skvěle a rychle jako nikdy předtím, ale někdy se věci dějí přesně opačně jak byste si přáli, i když se snažíte jak nejlíp umíte. Vypadá to jak nějaká šílená zkouška, bez ohledu na to kdo mě testuje, dělá mě to lepším závodníkem a lepším člověkem, který tento test zvládne. Zítra mě bohužel neuvidíte bojovat o duhový dres, ale z tratě odcházím se vztyčenou hlavou a vědomím, že jsem pro to udělal maximum, které bylo v mých silách. Jsem šťastnej, že mám okolo sebe tolik skvělých lidí… Reakce jezdců i fanoušků mi vráží slzy do očí a jsem strašně pyšnej na naší malou 4X komunitu, naši rodinu, která v tomto stojí na 100% za mnou. Díky těmto lidem žiji "život šampióna“ i bez ohledu na to, že dnes nebudu bojovat o dres mistra světa. Díky moc všem sponzorům a těm co zamnou stojí. Díky všem za krásný zprávy, reakce a slibuji, že se vrátím…"

I to ke sportu patří a i tyto momenty dělají sport tak vyjímečný, i když se jedná o negativní situaci. Tomáš si teď dá na několik týdnů přestávku od závodění, trénování a brzy se začne připravovat na další závody a nadchazející sezónu, kdy první závody mu začínají již koncem října ve městských sjezdech. Pro více informací sledujte sociální sítě Tomáše Slavíka: www.tomasslavik.com www.instagram.com/tomasslavik63 www.facebook.com/tomslavik63

Foto: Boris Beyer

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Kryton Serie 4000 28.8.2017 v 15:10

  Sice velká škoda ale věřím že sláva má ješte dost let na to aby ješte pár mistrovských dresů přidal do zbírky. Každopádně zajimavej rok a doufám že přidá i nějaký triky do DSnS moc rád bych ho viděl jak poráží Adriana Lorona a třeba i získá příští rok King of Crankworx. PS sory za pravopisný chyby holt sem se neučil

 • anonymní uživatel Miras 28.8.2017 v 20:40

  Je to škoda bejku,ale neklesej na mysli . Držim palce do dalších závodů.

 • anonymní uživatel Marosla 29.8.2017 v 10:03

  To jsou zase řečicky, když to není zaříznutí od rozhodčích, je to smůla a bla bla bla. .. Ještě tady chybí obhajoba od Heduš ????

 • anonymní uživatel Radek 29.8.2017 v 18:29

  Marosla: strucne. Jsi debil

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí