Přestup: Adam Semerák - nová posila Qayron bike

Autor: Qayron, vydáno: 12.1.2022

Jsme rádi, že můžeme v Qayron Bike přivítat novou posilu a to Loose Ridera Adama Semeráka! V sezóně 2022 tak doplní naší Sqadru jezdců, ve které budou společně s ním jezdit Qéčka naše stálice Dominika Durčáková, Přemek Tejchman, Petr Kraus a Ondra Šenk z Bike Oclock.

Adam je novým elementem, který zapadá do našeho týmu a přináší další "pohled" na ježdění na velkým kole. Těšíme se na společné projekty, které společně s Adamem a celým týmem Qayron Sqadra budeme chtít posunout zase o kus dál! Společně s Adamem vám určitě doručíme i plnohodnotný welcome edit. Hned co budou lokální traily a skoky ready to shred!

Qayron Bike není jedinou novinkou pro Adama Semeráka v sezóně 2022. V širší spolupráci s českým velkoobchodem a výrobcem kol BP Lumen (Qayron Bike, elektrokola Levit, Barta Bike, Top Ride) bude Adam prostřednictvím obchodů Barta Bike a Top Ride jezdit sjezdové kolo Trek. Jak trailový bike, tak i sjezďák bude osazený komponenty Reverse Components.

"Adam lítá ty největší skoky, které se na MTB scéně objevují a logicky jsme mu museli zajistit vyhovující vybavení. Protože v nabídce Qayron sjezdové kolo nenajdete, vyřešili jsme to prostřednictvím našeho obchodu a domluvili se na sjezdovém kole Trek s komponenty Reverse Components. Pro nás i pro Adama to znamená ještě více možností, jak využít naší spolupráci a my se na to moc těšíme!" - Team BP Lumen

Obří skoky, manuály ve vysoký rychlosti... přesně tak si můžete představit Adama v jeho ride módu! Semiš je členem Loose Riders a potkat ho můžete na eventech, kde se staví jedny z největších skoků na MTB scéně!

Rozhovor s Adamem

Co Adam plánuje v sezóně 2022 a jaký jsou jeho první pocity z novýho Qéčka, který v rámci možností a počasí stačil lehce poshredit na svém lokálním pískovišti? Adama jsme pro vás lehce vyzpovídali.

Čau Adame! Vítáme tě v rodině Qayron! Jak se v roce 2022 cítíš? Bylo hodně cukroví?

Čauu, zdravím všechny! Cítím se dobře. S novým rokem přichází nová očekávání a jsem rád, že vstupuji do sezóny 2022 s tímto sponzorem a těším se, co společně vymyslíme.
A když už je řeč o cukroví, tak toho naštěstí tolik nebylo, aspoň nemusím po Vánocích tolik hubnout, haha.

Nová sezóna. Nový kolo. Na čem budeš letos shredit?

Letos mám trailový bike Qayron Carma MKII TR Q DPS 27,5 vel. M, víceméně sériové kolo s pár komponentama od Reverse Components. A druhé kolo budu mít přes kluky sjezďáka Trek Session C 27,5 s komponentama také od Reverse Components, se kterým budu lítat hlavně velký skoky.

Jak se tahle spolupráce upekla? Od kdy vnímáš značku Qayron?

Značku Qayron vnímám, dá se říct, od začátku a to hlavně díky Přémovi Tejchmanovi, se kterým se známe nějaký ten pátek. Musím říct, že největší podíl na tom mají kluci z Trutnov Trails (Honza Rejl a Martin Metelka), kteří mi domluvili schůzku s Qayronem. Slovo dalo slovo a jsem součástí týmu.

Patříš do teamu Loose Riders a ten kdo zná, si jako první věc vybaví obří skoky. Na co se můžeme v sezoně 2022 těšit?

Ano, už druhým rokem patřím do partičky Loose Riders Global Alliance a k tomu patří i co největší skoky. Věřím, že v této sezóně se můžeme těšit na velké věci, máme s klukama hodně plánů a uvidíme, kam se podíváme. Začátkem sezony je akce Flat out Days ve Slovinsku, kam doufám, že budu opět pozvaný, a od této akce se bude odvíjet zbytek roku.

Už sis na kole v rámci možností / počasí zajezdil, jaký jsou první dojmy?

Byl jsem na kole asi 3x a jsem s ním maximálně spokojený. Když to řeknu ve zkratce tak je to lehké, hravé a krátké kolo, takže za mě úplně ideální kombinace. Těším se až ho provětrám pořádně někde v bikeparku.

5 rychlovek

Co musí tvoje kolo vždycky mít? (Nastavení, tvar nebo šířka řídítek...)

Jak už jsem říkal, mám rád krátká a hravá kola, proto jsem vždy vozil vel. M na 27,5. Další věc, která je potřeba, jsou užší řidítka, krátký představec a hlavně měkké gripy. A nakonec, co musím mít, tak je pořádně nafoukaný tlumič a vidlice.

Co za hudbu si máme určitě hned poslechnout?

Mezi moje nejlepší písničky například patří:

VIDEO - Hilltop Hoods - Chase That Feeling(Official Video)

VIDEO - Bru-C - You & I [Music Video]

Bikový video, který musíme vidět?

RIDE OR DIE // For Riders, By Riders na YouTube.

Kde si určitě musíme zajezdit?

Kálnica Bikepark, nejlepší co můžeme najít v Česku a na Slovensku.

Kolik metrů mezera mezi odpalem a dopadem je "hodně"?

Pro každého to bude asi trochu jiné. Pro mě bych řekl, že to, co je přes 15 metrů, je fakt hodně. Rekord mám zatím okolo 25 metrů, tak uvidíme, jestli to ještě posunu dál.

Máš nějaké konkrétní plány pro sezónu 2022?

Zatím hlavní plán je, jak už jsem zmiňoval, Flat out Days ve Slovinsku. Byl bych rád, kdyby vyšel i Loosefest v Belgii a Hillbilly Huckfest v Norsku. Samozřejmostí je Bikefest v Kálnici a týmové akce s Qayronem.

Co tvůj bikovej to do list? Je tam konkrétní trik, skok nebo závod na který se už dlouho chystáš, ale ještě to nedopadlo?

Triků je hodně a akcí kam bych se chtěl dostat taky. Co se týče triku, tak bych rád dopiloval backflip, nacnac, cancan a suicide. Akce na kterou bych se rád dostal, je určitě ten Loosefest v Belgii, to je pro mě nejvíc, co může být a životní sen.

Díky za odpovědi, ať to lítá! Teď můžeš vzkázat všem shredderům co chceš!

Díky za rozhovor a vidíme se na kopci nejlíp někde ve vzduchu!

Foto: Jan Kopřiva, archiv Adama Semeráka

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel daywak (daywak (a) gmail.com) 12.1.2022 - 15:37

  nextgen, ať to lítá a jsi nesmrtelný. Hodně štěstí.

 • anonymní uživatel fanda (fanda (a) pose.ru) 16.1.2022 - 21:03

  Ať to lítá

 • profilová fotka Road001 20.1.2022 - 14:55

  1. First, go to your computer or laptop and turn on It.
  2. Open your Favorite Browser (Chrome, Safari, Mozilla, Opera Mini and Firefox)
  3. Type in the web address "Roadrunner technical support number" and then press Enter key.
  4. Visit first, SERP (Search result page) official page spectrum.net
  www.roadrunner.support/...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí