Tomáš Slavík vítězí na nočním city DH Red Bull Miraflores Cerro Abajo

Autor: Tomáš Slavík, kategorie: Report, vydáno: 28.6.2022

V Jižní Americe jdou městské sjezdy opravdu nahoru, ale zatím se nikdo neodvážil udělat noční sjezd, což platilo do minulého víkendu, kdy se v Limě (Peru) odehrál první městský DH, který nesl název Red Bull Miraflores Cerro Abajo. Tento event nasadil laťku opravdu vysoko a Tomáš Slavík byl u toho - zvítězil jak v kvalifikaci, tak v samotném finále a přiváží první trofej pro ČR! 

 

"Když člověk dělá první event svého druhu je to vždycky jedna velká neznámá. Závodění po tmě je opravdu náročná věc nejen pro závodníky, tak ale hlavně i pro organizátory, aby dokázali kvalitně nasvítit trať a vše kvalitně odbavit. Myslím, že jsem byl jedinej, kdo závodil po tmě několik závodů, takže jsem věděl do čeho jdu. Nikdo nevěděl kolik přijde lidí, jak se na takový závod budou závodníci tvářit, ale nakonec to byl vlastně strašný úspěch. Okolo tratě byl šílenej kotel, tisíce a tisíce lidí, hudba pumpovala, závodníci letěli a myslím, že nás čeká nová éra závodů, na kterou se fakt těším. Byla to skvělá, ale zatraceně náročná zkušenost. Myslel jsem, že na trati nechám nohy i plíce. Nakonec se mi podařilo zaletět nejrychlejší čas dne a vše klaplo perfektně. Velký dík patří organizátorům za jejich usílí a díky Red Bullu, že dal tomuto eventu křídla a ukázal světu zase něco nového! Díky moc!"

 

Tomáš Slavík vítězná jízda Red Bull Miraflores Cerro Abajo 2022

Tomáš Slavík je aktuálně jediný závodník na světě, který získal všechny 3 trofeje CERRO ABAJO jak z Valparaisa, Bogoty, tak z Miraflores!

Pro více informací sledujte sociální sítě Tomáše:
tomasslavik.com
facebook.com/tomslavik63
instagram.com/tomasslavik63
youtube.com/tomasslavikdotcom

Photo credit: Red Bull Content Pool

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Ringočech 29.6.2022 - 14:14

    Gratulace!!!

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí