MojeKolo

Koloshop.cz ambasadorka Tereza o přilbě a chráničích Troy Lee Designs

Autor: Tereza Votavová, kategorie: Obchodní sdělení, vydáno: 29.11.2023

Minule jsem se vám snažila vysvětlit, že 70. léta jsou jasně nejlepší dekáda a to nejen díky kolům. Dneska se podíváme na moje další vybavení a sice na přilbu a chrániče Troy Lee Designs (TLD). Tahle značka sice patří svým založením v roce 1981 do 80. let, ale i tak stojí za to. Troy Lee, zakladatel TLD, začal původně v garáži rodičů malovat na motokrosové helmy svých kamarádů a teprve v roce 1995 navrhl první integrální přilbu Daytona na horská kola. Její modeloví nástupci jsou ve sjezdovém Světovém poháru stále nepřekonatelní. Pamatuju si, když jsem si v 17 letech koupila svou první D3. Dodnes ji mám doma, zlatá se lvem, krásná. Nic dražšího tehdy neexistovalo. Tu dám jednou do muzea.

Čas letí a sním i vývoj MTB disciplín. S příchodem endura přišli také TLD v roce 2015 s menší přilbou, kterou dnes sama nosím. Nechali ji ploutvičku, pro kterou jsou jejich integrální přilby typické. Jedná se o model Troy Lee Designs A3 MIPS. Musím říct, že tvarově mi sedí na hlavě perfektně. Líbí se mi, že si TLD zachovali svůj standard a k přilbě dodávají přepravní obal a náhradní výstelky. Co si budeme povídat, když se člověk v přilbě potí každý den, chce mít možnost ji z vnitřní strany nejen čistit, ale i si vyměnit právě výstelky. Co mě hodně baví je magnetické zapínání a snadné nastavení popruhů. Většinou u přileb bojuji se správným nastavením kolem uší, tady to jde samo. Magnetická přezka je super věc. Nepotřebujete na to obě ruce, stačí hravě jedna a dokonce, když přijdete na správný švih hlavou, dá se přilba zapnout bez rukou.

TLD se hodně povedly také chrániče. Především ochrana kolen je, za mě, hodně důležitá, a tak mi na chráničích velmi záleží. Nechci mít na kolenou jen nějaké slupky, které mě neochrání. Moje kolena už si toho zažila dost. A TLD nabízí super chrániče kolen Raid s D3O hmotou tuhnoucí při nárazu, které perfektně sedí a dá se v nich i dobře šlapat. Konečně něco, co dobře sedí a funguje jak má i při větších pádech. Nohy mám dlouhé a hubené, takže najít chrániče, u kterých nemusím omotávat suchý zip dvakrát do kola, je umění. U TLD je ale dostupná velikost S/XS, která je stále dostatečně dlouhá. Díky za to.

Pokud váháte nad investicí do přilby nebo chráničů, určitě v této oblasti sáhněte po tom, co vám nejlépe sedí. Máme různě šišaté hlavy a různě tvarované končetiny. Často si moji klienti stěžují, že je přilba někde tlačí a chrániče sjíždí. Jestli je vám to povědomé, tak věřte, že máte pouze nevhodné vybavení. Přilba, která jednomu sedí výborně, nemusí být pro druhého top.

Přeju vám, ať při výběru přilby nešlápnete vedle a najdete kousek, který se vám líbí a především vám bude sedět. Já měla štěstí hned na první dobrou a jsem ráda, že můžu používat tolik legendární značku jako je Troy Lee Designs. Moje potřeba příběhu, je opět krásně naplněna. Tak hurá na kolo!

Tereza, ambasadorka Koloshop.cz

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Jirka (Jirka321 (a) seznam.cz) 29.11.2023 - 7:58

  Vždy rád dám na doporučení někoho naprosto neznámého, kdo má na tom navíc svůj zájem prodat :D

  • anonymní uživatel Honza S. (jmeno (a) prijmeni.cz) 29.11.2023 - 9:36

   To je princip obchodních sdělení...

  • anonymní uživatel Minor (Imaginace (a) post.cz) 29.11.2023 - 9:42

   Jako že neznáš jméno Tereza Votavová? Stačí si zadat kdekoliv do vyhledávače a zjistíš že dotyčná není "naprosto neznámá". Přesně naopak. Ale jinak souhlas - je to označeno jako obchodní sdělení, takže placená propagace.

 • anonymní uživatel Shu Lin (tyvogo (a) lepra.cz) 29.11.2023 - 10:10

  Tvl nez cist tohle tak si snad radsi pustim trailhuntera...

  • anonymní uživatel PTBack 29.11.2023 - 10:21

   Na téháčko mi nesahej. Už dokonce začal mluvit i sprostě. I když se pak omluví.

   • anonymní uživatel Kule 29.11.2023 - 11:01

    Dejv TH je top. Mega cenim!

 • anonymní uživatel MD 29.11.2023 - 13:51

  Se z toho Endůra jednou zblázníme..

 • anonymní uživatel Stan (stan.mi (a) centrum.cz) 4.12.2023 - 9:15

  Terka si v sedmnácti určitě nekoupila D3, hádejte proč asi? :-D

  • anonymní uživatel Shu Lin (tyvogo (a) lepra.cz) 4.12.2023 - 13:50

   No ty vole...sem s tim vtipem...urcite bude stat za to

   • anonymní uživatel Neznalek 4.12.2023 - 21:21

    Protoze d3 se jeste nevyrabela ajstajne

    • anonymní uživatel Shu Lin (tyvogo (a) lepra.cz) 5.12.2023 - 9:46

     prvni d3 je 2009...pokud je CEO kolonakempu 31let tak by to mozna sedelo ne>?

     • anonymní uživatel Ádoš 5.12.2023 - 10:00

      internety píšou, že má Terka 33, takže by ji musela mít v roce 2007. Já kupoval D3 Carbon Steve Peat v roce 2011 a to už to byla víceméně high-end masovka, kdy to měl na palici každej druhej šampón.

  • anonymní uživatel vete (te.ve (a) seznam.cz) 5.12.2023 - 21:47

   nekoupila, protože ji dostala :-)

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí