Santa Cruz představuje novou V10

Autor: Martin Čermák, vydáno: 4.12.2018

Santa Cruz V10 je už mezi sjezdaři legendou. Právě dnes, po dvou letech práce na geometrii a ladění tlumení, se představuje její nová generace. A přichází hned se dvě rozdílnými koly. Původně byla vyvíjena verze s 29palcovými koly pro Syndicate tým. Čas a zkušenosti ale ukázaly že devětadvacítka prostě není pro všechny jezdce. A tak Santa Cruz přichází i s verzí s 27,5palcovými koly. Nenechte se zmást, jedná se o rozdílné rámy, specificky navržené a postavené k dané velikosti kol. Oba však prošly pečlivým testováním Syndicate teamu.

Santa Cruz bude v modelovém roce V10 nabízet pouze s karbonovými rámy kategorie CC. Zadní stavba má zdvih 215 mm a je postavena primárně pro použití pružinových tlumičů. Vlastnosti kola lze ještě více poladit díky proměnné délce zadní stavby. Bowden přehazovačky je veden uvnitř stavby, je tak chráněn před řáděním řetězu. Každá verze má pouze jednu barvu, 27,5 bude dodávána v černé, devětadvacítka pak v šedé barvě.

Ceny kol pro český trh zatím nebyly stanoveny. Jako první, v únoru, by měla dorazit verze s většími koly, 27,5" ji bude následovat v dubnu.
Více informací na www.santacruzbicycles.com

Detaily 29" verze

Detaily 27,5" verze

Specifikace a geometrie

Foto: Sven Martin

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí