Report: Moravsko-Slovenský FiveTen shop.sk cup 2019 úspěšně odstartoval v Jasenské

Autor: Zdeněk Florián, kategorie: Report, vydáno: 16.4.2019

Tak jsme se konečně dočkali startu jubilejního 10. ročníku Moravsko-Slovenského Fiveten shop.sk cupu, který stejně jako vloni začal velmi brzy v Bikeparku Jasenská Dolina, kde se na start postavili okolo 150 jezdců.

Na kvalitně připravené trati za překvapivě pěkného počasí  se jeli dvě měřené jízdy, které přinesli spoustu překvapivých výsledků, které můžete nastudovat na webu: casomeric.cz, kde budeme zveřejňovat i průběžné pořadí v seriálu.

Podle pravidel se bodují obě měřené jízdy, ale ceny, poháry a prémie jsou udělovány v té odpolední finálové jízdě, a tak jen velmi stručně mrkneme na to kdo zde překvapil nejvíc.

Podle hodnocení všech zúčastněných to největší překvapení  přišlo hned v první ženské kategorii, kde v obou jízdách vítězství vybojovala mladičká Vanesa Petrovská  ( 14 let ), která předvedla velmi agresivní  jízdu s nádhernými skoky. Druhé místo si pohlídala zkušená Dominika Durčáková a na stupních nechyběla ani  Ester Barteková.

Kvalitní výkon předvedli  na krátké, ale technické a hodně prašné trati taky nejmladší jezdci v kategorii Nadějí, kde vyhrál Lubor Lukáč z Real bike týmu před Ondrou Kolečíkem a třetí dojel Filip Tichý. Potlesk a obdiv sklidil taky jeden z nejmenších  jez­dců, Kryštof Húšť, který  čistě naskákal všechny skoky na cílové louce.

V kategorii Kadetů jsme na stupních viděli samé nové jména, protože většina jezdců z loňské sezony přešla mezi juniory. Nejlepší čas zde zajel Patrik Chomist, který porazil o 4 sekund Ondru Hanzlíka  a o další 2 sekundy dál byl Samuel Sobčiak na třetím místě.

Kvalitně obsazené byla kategorie Junior, kde se na start postavilo 30 jezdců. Svoji suverenitu z loňské sezony opět prokázal Samuel Paučín. Druhý dojel jeho moravský soupeř  Kuba Brázdil, který na trati roztrhl řetěz a tak se musel do cíle dohoupat.  Přesto mu to vyšlo a své druhé místo ze semifinále uhájil před Ondrou Kolečíkem.

Ještě početnější je kategorie Hobby, kde první desítku odvládli slovenští jezdci. Nejrychlejším byl Jakub Buday, před Peterem Ogurkem a Michalem Valaštíkem. Kde jsou ale časy, když v hobíkách startovalo přes sto jezdců. Velký úbytek možná zapříčinila i špatná předpověď počasí, která strašila sněhem a mrazem, ale to se vyplnilo spíš na Moravě. Krásné počasí přišlo z východu a tak jsme si mohli užívat slunečnou neděli a prašnou trať. Časem se uvidí, jestli se hobíkům nechtělo do zimy, nebo jestli je sjezd přestal bavit a přesunuli se do jiných disciplín.

Veteráni bojovali taky urputně, což u trati sledoval se zlomeným žebrem i Vlastik Hynčica, který se nedobrovolně stal pořadatelem. Už se ale těší na své endurko a na pravidelné starty v novém slovenském enduro seriálu. Mezi Mástry se na celopéru představil i Pavol Magda, který jezdil dlouho na HT-čku a zde si při premiéře dojel pro třetí místo. Před ním skončil druhý Tomáš Klanica a vítězství si odváží Vlado Tichý. Supermastry vyhrál tradičně Víťa Malý.

Větší zájem jsme očekávali i od  kategorie Enduro, kde se na start postavilo jen šest jezdců. Jde o náhradu kategorie HardTailů, kde se letos představili jen slovenští jezdci, kteří na stupně přišli v pořadí  1. Boris Smatana 2. Kristián Poruban, 3. Jakub Linda. Tak snad jich bude v Koutech více, abychom nemuseli rušit pro malou účast i enduro.      

Na závěr odstartovali eliťáci, kde se na startu představili kompletní  slo­venská reprezentace, která využila závod k přípravě na start v evropském a světovém poháru, který odstartuje již v následujících víkendech v Mariboru.  Rychlá a prašná trať sedla nejvíc Rasťovi Baránkovi, který  o šest desetin sekundy porazil svého týmového kolegu z Kellys týmu Adama Rojčeka. Třetí místo bral Luboš Staňo a brambora zůstala na loňského celkového vítěze MSDH cupu Kubu Pekaře.

Co říct na závěr? Samozřejmě, že děkujeme všem jezdcům, kteří se nedali odradit předpovědí, která meteorologům snad ještě nikdy nevyšla, všem pořadatelům a členům Bikeparku Jasenská, kteří připravili trať a taky všem fotografům, kteří přináší pro jezdce super galerky.  A sa­mozřejmě všem sponzorům… FiveTen shop.sk, Monster energy, Meatfly, Remerx, Fruit For Office, Real Bike, atd.

Věřme, že na dalších závodech MSDH Cupu v Koutech nad Desnou se už nikdo nebude krčit doma v krbu a dojede si užít pořádného bikování.
Tak čau a ať to všem v té nové sezoně klape.   Zdenál 

Foto: Honza Křenek

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí