MojeKolo

Santa Cruz představuje nový Hightower 2

Autor: Martin Čermák, vydáno: 3.7.2019

Kalifornská značka Santa Cruz dnes odkryla veřejnosti kolekci modelového roku 2020. V nových barvách a s drobnými úpravami ve výbavě tak přichází osvědčení klasici, jako jsou Bronson a Nomad. Součástí nabídky jsou pochopitelně i letos čerstvě představené biky. Enduro žehlička Megatower a gravel speciál Stigmata. Hlavní peckou se ale jednoznačně stává Hightower 2.

Nejprodávanější model značky Santa Cruz přichází v přepracované verzi. A co je na Hightoweru nového? Má vyšší zdvihy – 140 mm vzadu a 150 mm vepředu. Nově používá lower link-driven VPP odpružení, známé třeba z V10, Nomada, Bronsona nebo Megatoweru. A na rozdíl od předchozí verze bude rám vedle dvou úrovní karbonu k dispozici v cenově dostupnější hliníkové verzi. Pořádně doladit jízdní vlastnosti pomůže flip chip, kterým nastavíte výšku středu a úhel hlavové trubky.

Co zůstává? Hightower byl je a bude nejuniverzálnější 29" kolo z nabídky Santa Cruz. Zvládne těžké sjezdy a přitom skvěle stoupá a uhání po rovinkách. Hightower je prostě všude doma.

Sesterská značka Juliana taktéž dnes představila dámskou verzi Hightoweru pod názvem Maverick.

Informace a detaily všech modelů naleznete na: https://www.santacruzbicycles.com

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí