Superior a Rock Machine mění majitele - novým vlastníkem se stává skupina Consillium

Autor: Keli, kategorie: Obchodní sdělení, vydáno: 20.11.2020

Největší tuzemský výrobce kol BIKE FUN International změnil majitele. Podnik převzala investiční skupina Consillium.

Největšího výrobce jízdních kol v České republice, kopřivnickou firmu BIKE FUN International (BFI), odkoupila společnost ConsilTech, a. s., člen českého rodinného holdingu Consillium. Prodej se uskutečnil 20. listopadu 2020 po více než ročním jednání s původními holandskými majiteli. Konkrétní částku transakce se obě strany rozhodly neuvádět. Nový majitel bude pokračovat v rozvoji úspěšných vlastních značek jízdních kol Superior, Rock Machine a Frappé a bude podporovat jejich vývoj a expanzi na nové trhy se zaměřením na rychle se rozvíjející trh elektro mobility. 

"Prodej BFI byl v dlouhodobém horizontu naším cílem. V posledních letech se společnost dostala do tak rychlé fáze růstu, že už jsme s ostatními majiteli nebyli schopní tento růst dlouhodobě financovat. A ve správnou dobu nás kontaktovala investiční skupina Consillium, která potřebné prostředky k financování růstu společnosti má. Jsem rád, že bude BFI v českých rukou," uvedl zakladatel a CEO BFI Mark de Kwant (na fotce nahoře). Ten společně s vrcholovým managementem zůstává nadále ve vedení společnosti.

Nový majitel, investiční skupina Consillium, plánuje společnost BFI, která od roku 2001 vyrobila více než 2,5 milionu kol, nadále rozvíjet. "Díky této akvizici můžeme našim zákazníkům nabízet sportovní vybavení na 365 dní v roce," řekl Tomáš Klápště, výkonný ředitel Consillia. Vedle nových cyklistických značek totiž společnost vlastní rakouskou značku lyží Kästle a koupila i českého výrobce lyží Sporten.

Consillium chce po akvizici dále pokračovat v rozvoji firmy. Nový majitel neplánuje změnu portfolia značek BFI, naopak chce posilovat jejich vývoj a podpořit jejich expanzi na světové trhy. "Podpoříme nejen zahraniční expanzi vlastních značek kol, což bude finančně náročné, ale i rozšíření nabídky pro OEM zákazníky, tedy ty, kteří naše výrobky prodávají pod vlastní značkou. Chceme, aby BFI nadále rostlo, protože víme, že tato společnost a lidé v ní na to mají," vysvětlil Tomáš Klápště (na fotce níže).

 

V současnosti BFI prodává jízdní kola a doplňky do 29 převážně evropských zemí. O kontinuitu růstu se v čele managementu bude v následujících letech starat také Mark de Kwant. "V lednu 2021 spustíme devátou výrobní linku a spuštění desáté bude záviset na dodávkách materiálu. Abychom mohli růst, musíme v následujících měsících najít spoustu dalších nových zaměstnanců," sdělil nejbližší plány Mark de Kwant. Strategie společnosti tak zůstává stejná jako před změnou majitele: navýšit výrobu, neustále zlepšovat kvalitu, nabízet špičkový zákaznický servis a podporovat nové trhy.

 V kopřivnické továrně, jež sídlí v areálu Tatry, vzniká ročně bezmála 200 tisíc jízdních kol a elektrokol, která nejčastěji míří na evropské trhy. Kromě in-house vývoje, vlastní lakovny a výroby kol se BFI zabývá vývojem elektro pohonu Sport Drive a produkcí cyklistických doplňků pod značkou ONE Bikeparts. V loňském roce BFI dosáhlo obratu 2,8 miliardy korun. 

O společnosti Consillium

Consillium je rodinný holding pana Tomáše Němce, který spravuje a rozvíjí investice a projekty společností ve vlastnictví jeho rodiny. Do portfolia firmy patří například rakouská značka lyží Kästle, české značky Sporten a Artis nebo LEVELSPORTKONCEPT, distributor sportovního zboží světových značek, a další české firmy.

O BIKE FUN International

Společnost vznikla v roce 2001. Vyvíjí a vyrábí jízdní kola vlastních značek Superior, Rock Machine a Frappé a produkuje OEM kola pro zahraniční trhy. Více než 80 procent kopřivnické produkce směřuje na export. Firma zaměstnává téměř 500 lidí a za dobu své historie vyrobila více než 2,5 milionu jízdních kol a elektrokol.

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Maverick (ondrej (a) drivefactory.cz) 20.11.2020 000 13:53

  Němec to drží ve votáčkách!

 • anonymní uživatel Lopatak (kolin19 (a) seznam.cz) 21.11.2020 000 7:04

  Skvělé že došlo k prodeji mohlo by i dojít k navýšení mezd makame jako Bulhaři a, naše platy neodpovídají tě drine

 • anonymní uživatel Shu Lin 21.11.2020 000 11:33

  Lopatak: v článku píšou ze hledají více Bulharů, ne dražší

 • anonymní uživatel Mirra (m.krizek (a) email.cz) 22.11.2020 000 17:22

  Lopaťák: obávám se, že tady v komentech ti brečet nepomůže.
  Konec konců asi tě tam nikdo nedrží.......

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí