Blinduro startuje 1. prosince!

Autor: Shotek Tiskarz, vydáno: 30.11.2022

Od první akce "pro pár kámošů" Michala Prokopa na svazích nad hladinou vodní nádrže Lipno, vyrostlo Blinduro 500+ v největší enduro závod "na oči" široko daleko.

Čím si vlastně akce na Lipně získala takový zájem enduristů? Jsou to stále další nové přírodní traily v místech, kam se biker obvykle nedostane? Je to pohodová atmosféra? Velkorysé zázemí kempu Modřín na břehu největší české vodní plochy? Či snad již tradiční, a nemilosrdný výstup na vrch Luč?

Návrat ke kořenům mountainbikingu

Michal Prokop v tom nehledá žádnou vědu: "Blinduro jsou dva dny aktivně strávené v přírodě. Na nic víc si nehrajeme. Chci, aby si naše akce užil každý. Bez tlaku na výsledek, bez stresu z časového limitu, a bez obav o svou bezpečnost. Ano, obtížnost postupně roste, ale s ní také umění blinduristů a blinduristek. Enduro je pro mě návratem ke kořenům mountainbikingu. Vyšlápneš kopec a sjedeš si ho. Na čas. Ale hlavně pro ten zážitek z neznámého trailu. Pro ty dva dny s partou přátel, které třeba poznáš až při drsném výšlapu."

Jede se na oči, bez znalosti trati. Nebudeš předem vědět, kudy trasa vede. Kde začíná rychlostní zkouška. Ani jak je dlouhá, či jaký má profil. Nic těžkého pro závoďáka, dost náročné, aby hobík nezapomněl...

Ve čtvrtek 1. prosince, přesně ve 12:00

Číslovka v názvu už nějakou dobu nevyjadřuje počet účastníků dost přesně. Ani limit 600 míst už totiž nestačí pokrýt skutečný zájem. Další stovka zájemců obvykle číhá na svou příležitost na čekací listině.
Jediným stresujícím momentem bývá samotná registrace. Získat místo v beznadějně vyprodaném závodů vyžaduje svižnou reakci. Po několika hodinách už bývá pozdě!
Registrace pro sedmý ročník bude spuštěna ve čtvrtek 1. prosince, přesně ve 12:00.

Přihláška: https://bit.ly/blinduro500-registration

Termíny

Blinduro 500+ otvírá druhý ročník bodovací soutěže Blinduro King & Queen, do které se nejlepším dvaceti mužům a dvaceti ženám započítávají body dle umístění v jednotlivých dnech(!) tří závodů. Královský pár si rovným dílem rozdělí 20.000 Kč.

6-7.5. BLINDURO 500+ Lipno nad Vltavou
17-18.6. BLINDURO LÉTO lokalita bude potvrzena
7-8.10. BLINDURO PODZIM lokalita bude potvrzena

Propozice: https://bit.ly/blinduro500

Jak šel čas s největším českým enduro závodem...

2017

2018 

2019

2020

2021

2022

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí