Report: Balíková a Bláha vyhrávají podmáčené Blinduro na Lipně

Autor: Keli, kategorie: Report, vydáno: 10.5.2022

Už po šesté se sjeli na Lipno milovníci jízdy na oči, čerstvých trailů, endura, pohody, kempování a pochopitelně organizátorského umu Prokop & Pól. Tentokrát se koncept opět vrátil do klasicky květnového termínu. Programu dominoval enduro závod s osmi erzetami na oči. Květen na Lipně byl s počasím dost "na vodě" a tak jednotlivé traily hlavně v sobotu potrápil déšť, respektive mraky ze kterých mžilo celý den. První místo z hlavního závodu Blinduro 500+ si odvezla Pavla Balíková a blinduro matador Vojtěch Bláha.

Mezi ženami to letos perfektně sedlo Pavle Balíkové a se skoro dvouminutovým náskokem vyhrála před Andreou Drengubákovou (CykloŠvec). Třetí skončila Kristýna Kramperová (Kolofix) už s výraznější ztrátou.

 

V mužích dominoval Vojta Bláha (Actofive). Po prvním závodním dni se mu na paty lepil Vojta Klokočka, ale Bláha si mírný náskok udržel i v neděli. Trochu se zapotil v sedmé erzetě, když po pádu dojel do cíle kuriózně bez boty až na 20. místě. 

V celkovém pořadí si Bláha vítězství ale udržel. Za ním skončila mladá puška Vojta Klokočka (Bikestrike.com), jenž podával stabilní výkon po celý víkend a udržel si náskok před třetím nejrychlejším mužem Jakubem Říhou (N1 Team).

"Letos mi koncept závodu trochu nabouralo počasí. Z plánovaných flow ezet se stalo místy oraniště. Respekt všem blinduristům, ktěří se s celým víkendem poprali. Jinak za mě šlo v průběhu závodu vše podle plánu, žádný větší zranění nebylo, nikdo se neztratil a všichni dorazili v pořádku do cíle. Většina s rohlíkem na puse a se spousty zážitků především ze sobotních transferů na cestu domů," okomentoval Blinduro víkend ředitel závodu Michal Prokop.

 

Třetí muž Kuba Říha dodává. "Po roční pauze zpět závodění na oči. Lipno mám rád a Michal tady vždycky dokáže posunout zas o kousek dál. Bohužel nám to trochu zkomplikovalo počasí a v sobotu ráno jsem si po padesáti metrech na trati ustlal, takže je jel zbytek dne asi až moc opatrně. O to víc jsem si to ale užíval v neděli, kdy to pro mě bylo kompletně nové a musím říct, že to bylo asi nejhezčí Blinduro které jsem na Lipně jel!"

"Moc jsem si Blinduro na Lipně užil se skvělou partou a kámošema! Jako každý rok byl 1. den více šlapavý, ale letos byly delší erzety. Neděle byla více technicky náročná, měl jsem během dne problémy projet erzety čistě a bez zastavení. Takže mě více sedl první den než neděle. Byl to náročný víkend, výsledek parádní a už se těším na další Blinduro!" shrnuje svoje působení na Lipně Vojta Klokočka.

  

Pokud jste ještě nevyzkoušeli koncept Blindura máte ještě možnost se registrovat na Blinduro Léto 25.-26.6. na Slapech. Na závod stále ještě zbývá volných asi 50 míst.

Výsledky Blinduro Lipno 2022 zde

Foto: Patrik Procházka

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Sarin 10.5.2022 - 8:09

    Vojtisek je bozi !

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí