Report: Setkání mistrů DH Tošovice - ideální zimní podmínky a parádní závodění

Autor: Zdeněk Florián, kategorie: Report, vydáno: 12.12.2023

Setkání mistrů DH Tošovice, tak nakonec téměř ideální zimní podmínky a většina jezdců si to opravdu užívala a byla ráda, že jsme si tu dlouhou zimní pauzu nějak zpestřili. Po celý den nám areál Heiparku Tošovice zařídil vyhřívanou místnost, várnice plné čaje a svařáku, a hlavně vývoz na start, k tomu i precizně připravené tratě, kde jsme absolvovali dvě  měřené jízdy na Marosaně a odpoledne vyřazovací závod na lyžařském svahu.

DH Sprint

Třicítka jezdců byla rozdělena do tří kategorií. V té nejmladší byli na startu jen tři jezdci a dominoval zde Nikolas Procházka před Jardou Prokešem a Petrem Seckým.
Mezi juniory neměl konkurenci letošní mistr Ondra Kolečík s Kellys Factory teamu, který zajel taky absolutně nejrychlejší čas 1:14,1. Byl to pro něho poslední start v juniorské kategorii, kde získal letos spoustu krásných výsledků a příští rok už se těší, jak bude prohánět eliťáky. Za ním se umístil Jan Sikora a třetí byl Filip Bechný, kterých v cíli dělila jen jedna desetina sekundy.
V mužích pak dominoval Petr Janeček časem 1:16,6, před druhým Davidem Pořízkem 1:16,7 a třetím Robinem Filipem 1:17.5 a brambora zůstala po pro Dominika Lošáka.

DH eliminátor

Ceny a poháry získali jezdci za tohle pořadí, ale odpoledne měli na programu ještě DH eliminátor, kde startovali vždy čtyři jezdci najednou podle 4-crossového pavouka.
A motivace byla velká, protože i zde si jezdci mohli přijít na finanční prémie od Heiparku Tošovice a taky na poukaz, který opravňuje ke startu zdarma v závodě Czech DH cupu 2024.

Junioři a Naděje jeli společně a do semifinálové osmičky se probojovali Kolečík, Procházka, Čáp, Prokeš, Sikora, Pustowka, Bechný a Mlčák.  Do té finálové pak postoupil Ondra Kolečík, který ve svém premiérovém vyřazovacím závodě nezaváhal a i přes pád v polovině trati se rychle zvedl a přijel pro vítězství. Druhé místo získal Jakub Čáp a třetí Standa Mlčák. Čtvrtý finalista Jan Sikora měl sice nejrychlejší start, ale pak přišel pád a tak s toho byla až brambora.

V mužích to do finále dotáhl bez problémů opět Petr Janeček, Martin Moško, Kuba Pekař a David Pořízek, kteří v tomto pořadí projeli cílem.