Novinka: Tubolight Diamana - o krok před ostatními

Autor: Aspire Sports, kategorie: Obchodní sdělení, vydáno: 27.5.2024

Italská značka Tubolight přichází na trh s novou, inovativní vložkou do plášťů Diamana. Už to není jen o tom vložit kus natvarovaného pěnového polyethylenu do pláště, který pouze ochrání ráfek při tvrdším nárazu nebo vám po defektu umožní nouzový návrat domů. Ke slovu přichází věda. Na začátku vzniku vložky Tubolight Diamana byla studie, která zkoumá pohyb molekul vzduchu uvnitř pláště během jeho deformace vlivem vnější síly.

Jak to teda funguje?

Podíváme-li se zpomaleně na stlačení pláště při nárazu, zjistíme, že celý proces je tak rychlý, že se plášť vrátí do původního tvaru ještě předtím, než se vůbec začne odpružení dostávat do komprese. Tím vzniká nestálý tlak pláště na podklad, což se rovná špatné trakci.

Tento jev můžeme zmírnit snížením tlaku v plášti. Je to vlastně důvod, proč plášť s nižším tlakem nabízí lepší trakci. Nová vložka do ráfků Tubolight Diamana díky specifickému tvarování řeší právě tento negativní jev. Řízené proudění vzduchu vložkou totiž snižuje odskok pláště a pomáhá udržet konstantní tlak pláště na podklad.

   

Proč takový tvar?

Kanály na boku vložky jsou tvarovány tak, aby vytvářely tzv. Venturiho efekt. Jedná se o stejný princip jako u vozů Formule 1, kdy zrychlené proudění vzduchu pod vozem zvyšuje jeho přítlak. To znamená, že se se zmenšováním kanálů zvyšuje rychlost proudění vzduchu skrze tyto kanály. Tím se urychlí proudění vzduchu z vnější části vložky do vnitřní části mezi vložku a ráfek. Vzduch se poté zachytí ve vnitřní části a prodlouží se tak doba, kdy se dostane zpět do vnější části. Po celou dobu tlumení je tak v místě stlačení pláště velmi málo vzduchu.

Aerodynamika nade vše!

Jamky na horní straně vložky jsou inspirovány jamkami na golfových míčcích a spolu s vlnitým tvarem vložky napomáhají tomu, aby se vzduch neodrážel zpět do stěny pláště, ale proudil dál do bočních kanálků.

Čísla?

O 9 % nižší valivý odpor na nerovném povrchu. I při zohlednění vyšší hmotnosti kol vlivem vložek se tato úspora vždy projeví rychlejším časem ve stoupání.

Až o 60 % vyšší přilnavost pláště. Tento masivní nárust dostává trakci na zcela novou úroveň.

O 55 % méně vibrací. Lepší tlumení, menší únava, jistější jízda.

Odolnost a jednoduchost

Tubolight Diamana je vyrobena z EVA pěny s vysokou hustotou a tvrdostí, aby byla zaručena tvarová stálost a díky ní také stálé proudění vzduchu mezi kanálky. To vede také k její extrémně dlouhé trvanlivosti. Očekávaná životnost je několik let.

Instalace vložky do plášťů Tubolight Diamana je poměrně snadná. Neabsorbuje žádný z bezdušových tmelů na trhu a je 100% funkční se všemi běžnými bezdušovými ventilky.

Osm kombinací

Vložky do plášťů Tubolight Diamana se prodávají v balení po dvou kusech za cenu 2.399 Kč. K dispozici je celkem 8 různých variant, které pokrývají všechny logické kombinace, které můžete na kole potřebovat.

Diamana SL

Nový standard pro vložky do cross country plášťů, který zajišťuje rychlejší časy ve všech situacích. Měkčí směs, která dokonale odpovídá lehkým xc plášťům.
Použití: cross country
Hmotnost: 97 gramů, pouze 29"

  

Diamana HD

Nejuniverzálnější rozměr, střední směs, která nabízí zvýšenou ochranu a podporu pneumatik ale stále si zachovává nízkou hmotnost.
Použití: downcountry (zadní), trail, enduro/dh (přední)
Hmotnost: 145 gramů, pouze 29"

Diamana XHD

Nová, extra vysoká ochrana, tvrdá směs určená speciálně pro těžké dvouvrstvé pneumatiky.
Použití: enduro, sjezd, elektrokola
Hmotnost: 205 gramů (27,5"), 220 gramů (29")

Vítejte v nové éře!

Rychlost odvalování, trakce, tlumení nárazů a ochrana proti průrazu vždy byly kompromisem mezi použitou směsí, pevností pláště a nahuštěním vzduchu. To ale neplatí s použitím inzertu do pláště Tubolight Diamana. Při stejném tlaku v plášti získáváte nižší valivý odpor, vyšší přilnavost a hladší jízdu, díky čemuž je vaše jízda rychlejší a bezpečnější. Ve stoupání i v klesání. Vítejte v nové éře!

Autor: Aspire Sports

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Ráfkofil 27.5.2024 - 10:15

  vypadá to jak předkožka z dragon dilda

 • anonymní uživatel Jurawood (Jurawood (a) seznam.cz) 27.5.2024 - 11:51

  To jsou strašný kecy. Kdo tohle vymýšlí? A kdo na to skočí?
  Kdyby to mělo o 2% lepší přilnavost tak zítra to jezdí celý svět. A oni si napíši 60%? Na to mám jediné pojmenování "čur*ci" A jeste větší blbec kdo přemýšlí o koupi.

 • anonymní uživatel Zz 27.5.2024 - 12:34

  Je riziko, že když se člověk víc opře do zatáčky, tak se mu tam kolo tak přicucne, že nezbyde než ho nechat v lese. Bude potřeba vozit montpáky, zout to a nechat tam jen ten plášť.

  • anonymní uživatel M 27.5.2024 - 12:41

   A pak že to k ničemu nebude :-D)))

 • anonymní uživatel PTBack 27.5.2024 - 18:54

  Parafrázuju Cimrmany: Za co nás mají! :D
  Ale abych byl konkrétní, v nové éře budu vítat, až bude něco funkčního, z čeho neuteče nebo nebude vzduch.
  Tvl..., v nové éře...

  • anonymní uživatel Mjr.Terazky 28.5.2024 - 10:18

   A čo vy si ,PTBack, tak predstavujete pod tým výrazom ,,nová éra" ?

   • anonymní uživatel PTBack 28.5.2024 - 12:07

    To tam bylo? Termín "nová éra" jsem zaslechl jedinkrát a nebylo to na letišti ale při průjezdu na kole zapadlou Slovenskou obcí, v roce zhruba 2005, kde to prohlásil chlapík, vysedávající před chalupou, když Nás "slyšel " projet. Jako by to bylo včera :D

    • anonymní uživatel Mjr.Terazky 28.5.2024 - 13:43

     Absurdní tam bylo. Jako současný Slovensko ;-)

 • anonymní uživatel schejta 30.5.2024 - 21:19

  ako by nestacilo pri nazuvani riesit rotaciu plasta, este budeme musiet hladat na vlozke tiez smer rotacie lebo ak sa nasadi opacne, bude mat hned ine vlastnosti ktore zatial vyrobca nespomenul :D

  • anonymní uživatel PTBack 30.5.2024 - 23:06

   Jen tak mimochodem, už jste někdo jezdil 2 měsíce s docela mohutnou montpákou v plášti?? Vďaka bohu som iné vlastnosti nezaznamenal. Jen mi pak udělalo radost, když jsem ji konečně našel.

   • anonymní uživatel Strejda 1.6.2024 - 20:05

    ...a pak že je třeba mít v rámu úložnej prostor.. díky za tip...a za pobavení :D))

    • anonymní uživatel Ráfkofil 3.6.2024 - 8:43

     ....a jak tu montpáku z toho pláště dostaneš bez montpáky v rámu?

     • anonymní uživatel M 3.6.2024 - 10:33

      Tak když jsi takovej sekáč že vozíš montpáku v plášti, musíš mít samozřejmě připravenou další na její vyndání. Třeba v camellbagu, nebo v botě.

     • anonymní uživatel PTBack 3.6.2024 - 12:03

      Vozím totiž 3! ha! Vozím je v kejmlbeku. Tehdá teda jen 2.

     • anonymní uživatel kejmlbek 3.6.2024 - 12:56

      ano,mohu porvrdit

     • anonymní uživatel Archimédés 3.6.2024 - 13:00

      Čím víc montpák v kejmlbeku, tím míň vody v něm.

     • anonymní uživatel PyTBackGorás 3.6.2024 - 13:54

      Čím víc drží úhel trčící z pláště, tím víc MOST!

     • anonymní uživatel Gali Lejo 3.6.2024 - 14:52

      APŘECE SETOČÍ

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí