MojeKolo

Report: Hcore Contest - v Zubří se dirtovalo již podeváté

Autor: Tomka, kategorie: Report, vydáno: 13.8.2017

Tak přátelé devítka je za námi, deset let existence hcore3 bikeparku zubří a devět let závodu je již požehnaný věk. Časy se mění, ale některé věci zůstávají a já jsem rád, že právě Hcore Contest je jedna z těch věcí které tu pořád jsou s námi.

Jako každou první sobotu v srpnu se všichni srdcoví příznivci adrenalinu na kolech a kytarové muziky sešli i přes pekelnou výheň v zuberském areálu Březovec, aby podpořili téměř třicítku sportovců v jejich souboji o hodnotné ceny a lásku všech žen. Pivo ze svatostánku rockstar cafe teklo proudem, Boží Vašek bavil všechny přítomné svým jiskrným vtipem a ve to už ve tři hodiny odpoledne byla otevřena kvalifikace. Už v kvaldě bylo znát že se máme na co těšit! Někteří borci typu Tom Vařeka nebo Ondra Kremser, sazí 360 bára, superman seatgreby jako by se nechumelilo no masakr! V riders meetingu si kluci volí systém hodnocení a dolaďují se menší technické nedodělky a jdeme do finále! Parta řve a kluci sázejí hroznou bídu, jde vidět že level ježdění jde každým rokem výš a výš!

V Mtb je úroveň velmi vyrovnaná a porota složená z libozvučných jmen profíku jako Tom Zejda, Damjan Sirišky a Honza Volf to rozhodně nemá nejednodušší. Ondra Kremser i přes ukrutně vypadající crash z kvaldy líta totální výšky neskutečně protahuje svoje 360 komba, tailwhip přes první a superman seatgraby a bere čtvrtou pozici. Jen těsně před ním se umisťuje rodící se lokální superstar Péťa Kejhar na jeho sérku super cancan, 360 bar, opo 360 a tailwhip bude jeho bajková přítelkyně Katka, která naskákala na svém bmxu dirty, ještě dlouho vzpomínat. Druhý flek bere můj oblíbenec Valda, který se s tím vážně nemaže, první dvě jízdy měl smůlu, ale ve třetí naplno benefituje z formátu závodu na jednu dobrou který si jezdci zvolili. Zavdává backflip nohand, tailwhip, svuj signature superman seatgrab onehand a nechutně pomalé báro. No a nakonec kluk odkojený zuberskou hlínou lokálboy – Ondra Krčmář, který jezdí momentálně úplně jinou ligu, vytáhl backflip barspin následovaný něčím co všem totálně vyrazilo dech a to CORK 720, Vašek si v ten moment trhá rodidla a parta řve! Jupí! Jede dál 360 can a backflip cancan na závěr. Neskutečná paráda. Za tuhle nádheru bere taky besttrick seskok padákem se školou paraglidingu mac para!

Na malých kolech nebyla situace o nic klidnější. Tom Vařeka se svým parťákem Martinem Rookem, pořádně rockujou zač je toho olomouc, jde vidět že zuberské pohodové skoky jim sedí. 360 bára tailwhipy … Gambáč miluje řev lidí a necháva se nehecovat do triple whipu přes první, který odjíždí a pokračuje svou jízdu s 360tkama a bárama. Mára Mazal reprezentuje meatfly stylovkama přes hlavu a kolem osy. Krása střídá nádheru!

I letos nemohla chybět tradiční záležitost pumptrack Race, kterou totálně ošéfoval Filip „žena“ Kamidra, každoroční srdcový závodník, který se letos bohužel nemohl zůčastnit, ale za to poskytl speciálně upravený pumptrack stroj ze svojí Black Medow cyklodílny a všichni se parádně bavili. Mno a na závěr večera klasický večírek v rytmu rock and rollu! Kde zazářily kapely Protect This city z druhého konce Polska, Made By zero, Bitter grounds z Holandska a novinka na lokální scéně Secrets of Separation z valmezu. Kdo nebyl přišel o hodně a měl by to napravit na jubilejním 10tém ročníku, o kterém už teď můžu prozradit, že se můžete těšit na prizemoney, ohňostroj, pool párty a božího Vaška pokrytého čokoládou a to také díky novému partnerovi contestu Dave Pavelkovi. Rád bych na závěr poděkoval našim dlouholetým partnerům: Valmezbike, Nugget, Vans, TJ Gumárny zubří. Samozřejmě partě okolo bikeparku, která to tmelí i když jsem daleko a jezdí v parku den co den. A hlavně vám kteří máte v kalendáři jako vždy první sobotu v srpnu zapsáno HCORE CONTEST! Takže na viděnou za rok!

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí