reklama

Report: WBS - Maloch završil otrokovický hattrick

Autor: WBS media, kategorie: Report, vydáno: 26.10.2018

Otrokovický Bikecore uspořádal v letošním roce nikoliv úvodní, ale tentokrát závěrečný závod Gergel Woodbike series. Závod to byl tradičně vymazlený do všech detailů, od již tradičního video preview až po dovednostní soutěž a vysoké prize money. Jak jsme ostatně od místní bikecore crew pod vedením Radima Matyáka zvyklí. Co se však od loňska vůbec nezměnilo, byla trojka nejrychlejších jezdců Kolajík, Gergel, Malý. Přičemž domácí star Petr Maloch Malý vystoupal na nejvyšší stupínek potřetí v řadě:

„Letošní závod v Otrokovicích byl pro mne speciální tím, že jsem se mohl pokusit ho znovu vyhrát a završit hattrick. Podařilo se! Vyhrál jsem všechny čtyři rychlostní zkoušky, i když s pár chybkama. Letos jsem měl docela slušnou formu a jsem rád, že jsem to dokázal využít. Recept na zdejší tratě asi nemám, ale čím více je trať členitější, tak tím lepší. Tratě byly opět super, jako každý rok. Bylo na nich téměř vše. Děkuji všem za to, že si můžeme zazávodit na takových super závodech, jako je WBS a gratuluji všem klukům, co jsou celkově na bedně! Rok od roku se jede větší kudla a doufám, že další sezónu to posuneme ještě dál?“

Od první RZ se rozjel vyrovnaný souboj o každou desetinku mezi Jirkou Gergelem, Martinem Kolajíkem, Tomášem Huňou a Davidem Šůstkem. Koho se tento souboj moc netýkal, byl Petr Malý. Maloch, stejně jako Honza Kopecký v českém mistráku dokazoval, že se to dá zajet ještě rychleji a na všech čtyřech testech diktoval tempo. Dvojku bral Gergel a třetí flek úřadující mistr WBS Kolajík, z jehož rukou převezme putovní trofej nový král David Šůstek, který si celkové prvenství pohlídal čtvrtým místem.

„Letošní ročník bych zhodnotil z mé strany jako dost náročný, i když se to tak nemusí zdát. Delší dobu mě trápí zranění, které jsem si způsobil hned na začátku sezony. Mimo to určitě stojí za zmínku, jak se závody poslední dobou vyhrocují a jezdí se daleko více za ?hranou?. O to těžší je udržet takové tempo ve všech závodech seriálu. Jsem šťastný, že se mi to po několika letech podařilo,“ komentoval povedenou sezónu David Šůstek.

Juniory s přehledem ovládl Tomáš Škarek, před Tomem Kolečíkem a Dušanem Horákem. O šanci na celkové vítězství v hardtailech se připravil Dominik Slováček svou neúčastí, ale chápu, že musel sbírat body jinde? Nejrychlejším pevňákem se stal ten vedený místním Viktorem Pospíchalem, před Ondrou Doleželem a Ondrou Krhánkem. Mladé Střelce vyhrál David Kašný, druhé místo obsadil Martin Kadlec, třetí Kryštof Húšť. Souboj to byl ale nesmírně vyrovnaný.

Šestici holek kralovala ta nejzkušenější z nich, Míša Šantavá, před Denisou Martínkovou a trojku brala Monika Čejková.

Gentlemen nad 35 ovládl Víťa Malý před Petrem Šantavýma Radimem Langem. Legendy nad 45 let vyhrál Leo Mácha před Liborem Baďurou a Petrem Markem.

Rozloučení se sezónou proběhlo i při tradiční Capri-Sun bike školce. Na závěr pak čekala jezdce i diváky atraktivní soutěž v přezouvání plášťů zn. Hutchinson, která se mohla konat díky podpoře firmy KCK (dovozce těchto plášťů) a firmy Kolodoktor. Nejzručnějším jezdcem se ukázal být Jirka Gergel, který si s výměnou pláště poradil nejlépe.

Závod by se dozajista neuskutečnil bez pochopení a podpory Lesů ČR s. p., o bezpečnost závodníků bylo postaráno díky společnosti Elgas Zlín s.r.o., která poskytla finanční prostředky pro zajištění pořadatelské služby na tratích. No a poděkovat můžeme i všem sponzorům za věcné dary a finanční podporu celé akce.

Na závěr dejme slovo řediteli celého seriálu, Jiřímu Haffovi Haferníkovi, aby zhodnotil právě končící ročník, co se povedlo a co naopak mohlo být lepší:
„Nepodařilo se pár drobností, které ani nestojí za zmínku, spíš jsou to věci, které doladíme a posuneme trošku výš… Třeba stan pro záchranáře, ať jsou vidět a mají zázemí. Úžasnou věcí je, že se pořád drží pevná parta lidí. Ať už ve WBS organizaci nebo v pořadatelských týmech. To je dnes nevídané, aby něco fungovalo s minimálním rozpočtem a byl to vždy úspěch! Těší mne zájem holek, které u nás závodí, a stejně tak počet Gentlemanů a Legend, které jsme právě kvůli vzrůstajícímu zájmu rozdělili na tyto dvě kategorie. Velkou radost všichni máme z konceptu Capri-Sun bike školky, která se jednoznačně ujala a funguje. Budila velký zájem při všech závodech, kde se objevila. Doufáme v modernizaci a vylepšení překážek a její rozšíření na všechny závody WBS.“

Bude pokračování WBS i v další sezóně?
„Pořád je cítit zájem jak u stávajících jezdců, tak i u nově příchozích. Při výčtu všech nově vznikajících disciplín je potěšující, na jakých číslech se držíme. Přestože různých závodů je čím dál víc a plánovat závody WBS bez termínové kolize se stává pomalu nemožné. Partneři poskytují finance s úsměvem a vědomím podpory osvědčené akce, což je nejpodstatnější pro klidný průběh seriálu a nákup nutného vybavení. Přece jen jsme tu již devět sezón. Takže odpověď je ano, budeme pokračovat.“

Plánují se nějaké změny, co bude s kategorií hardtail?
„Na novinky je ještě hodně brzy? Podstatné je zajistit pořadatele i partnery na rok 2019, najít vhodné termíny, které se nebudou krýt s rally. Malinko přece jen poodkryji, že dobrý pocit z výborného letošního ročníku (a tentokrát nemluvím o vínu) mi pohání myšlenku na návrat bajků do našeho ševcovského centra, po mnoha letech. Co se týká kategorie hardtailů, tu určitě rušit nebudeme. Vím, že už je symbolicky pohřbili při Slovenském poháru na Polomce, MSDH cup již taky avizoval zrušení této kategorie. Myslím, že Zlínsko bylo v minulosti baštou kategorie pevných rámu a vzešlo odtud mnoho špičkových jezdců na hardtailech. A tak asi i WBS zůstane tou poslední baštou, kde budou pevňáci vypsáni.“

A slovo na závěr?
„Děkuji všem, co nám pomáhají, fandí. Držet tradici je namáhavé, ale díky přátelské atmosféře jde vše lehčeji. Za mne osobně to byl mazec? zvládnout seriál a rekonstrukci baráku, ale klaplo to a všem děkuji za podporu. Těším se na všechny 16. 11. v klubu Fénix ve Zlíně, kde bude vyhlášení vítězů. A bude i sestřih všech závodů!“

Absolutní pořadí Bikerally Otrokovice:
1. Petr Malý Maloch rating 5:27,7
2. Jiří Gergel MTB school + 6,6
3. Martin Kolajík SBT Fryšták +10,3
4. David Šůstek SK Gienger RPM-stav A +11,5
5. Tomáš Huňa SBT Fryšták Mondraker +13,0
6. Radim Novosád Bike Garage Prostějov +15,5

WBS media, www.bikegeneration.cz

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí