MojeKolo

Report: Dominika veze stříbro ze sjezdu na Mistrovství světa Masters

Autor: Dominika Durčáková, kategorie: Report, vydáno: 24.8.2021

Mistrovství vesmíru (jinak Mistrovství světa masters ve sjezdu) jsme s klukama plánovali celkem dlouho předem. Tento rok ho pořádala Francie (Pra Loup), další dva ročníky jsou naplánované v Argentině, takže jsme to pojali ve stylu: teď nebo nikdy! Na takto důležitou akci je třeba se pořádně připravit. Takže já jsem si na 6 týdnů před odjezdem pro jistotu plejsla kotník, Bisty (Petr Gola) si dal tréninkový den na Bílé, Mára (Marek Wrzecký) párkrát zhrkal kopec za barákem a Kanec poladil svoje enduro a skills na Blinduru.

   

UCI Masters MTB World Championships je v podstatě Mistrovství světa pro jezdce nad 35 let (XC + DHI, čeští jezdci měli účastníky jen ve sjezdu). Kategorie jsou rozdělené po pěti letech (35-39, 40-44 atd...). Podmínkou účasti je čistý rejstřík v UCI rankingu, což nedovoluje účast profíkům a jezdcům závodícím na velkých závodech. Nicméně výkonnost závodníků je dost různorodá napříč věkovými kategoriemi. Na startu se objevily legendy, které zná celý svět jako Guido Tschugg nebo Giovanna Bonazzi, dále bývalí svěťákoví jezdci, ale i hobíci závodící delší či kratší dobu.

    

Atmosféra, která na téhle akci vládne, se ale nedá popsat. Všichni jsou v pohodě, pokecáš na lanovce, před startem i po dojezdu, všichni si to prostě maximálně užívají. Na trati vidíš nejnovější modely sjezďáků, ale i biky starších ročníků, které toho už evidentně dost zažily. To samé se dá říct o závodnících, protože nejstarší muž závodil v kategorii 70-74!!!! a ženy 60-64!!!! Když je vidíš, říkáš si WTF, jak to tihle důchodci dělají, že v tomto věku sjedou celkem obtížnou trať a ještě ti pěkně vypráší kožich? Tahle otázka mi hlavou lítala celých pět dní... Zajímavé je, že většinu pódiových umístění brali Frantíci, Italové, Amíci a Britové. Zřejmě důchodci v těchto zemích mají jiné zájmy než nahánět akce v Kauflandu...

Z Čechů se na startu kromě naší party objevili ještě repre trenér Milan Suchomel, Jiří Knap a Čecho-Američan Petr Hanák (výsledky níže). Protože od úterý do soboty nespadla ani kapka vody, na trati byl pořádný dýmec a to doslova. Sucháč ji ve videu popisuje podrobněji, tak se mrkni. Taky uvidíš, jak Kance kopla jeho kobyla do zadku, voyera Máru, Bistyho vytříbenou francouzštinu a mě tentokrát ve dvojroli reportérky a závodnice. Enjoy! 
Dominka R4F
#rideforfun

Výsledky českých zástupců

Dominika Durčáková 2. (W 35-39)
Petr Kantorek 18. (M 35-39)
Marek Wrzecký 35. (M 35-39)
Petr Gola 24. (M 41-44)
Petr Hanák 3. (M 45-49)
Jiří Knap 20. (M 45-49)
Milan Suchomel 6. (M 55-59)

Kompletní výsledky zde.

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Štika 24.8.2021 000 17:36

    Kanec je žijící legenda!

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí