BIKECORE Bikerally Otrokovice - nepřekonatelný Maloch a svátek Bikerally v TOPu

Autor: WBS media, kategorie: Report, vydáno: 26.8.2021

Den po závodech jsou hotové fotogalerie, videa, rajdeři už postujou a Haff mi poslal nástřel topových bodů do tiskovky, které mají defuckto délku klasického reportu. To dokonale podtrhuje organizaci, nasazení i atmosféru celého BIKECORE WBS víkendu.

Celá parta Bikecore kolem sebe zářila vysmátou aurou, před kterou se nikdo neschoval - včetně Oskara, který pěkně celý víkend shora sledoval. Místní banda pořadatelů a jezdců naladila tratě naprosto libově, zatímco se jejich ženy a přítelkyně staraly o plné břicha a hašení žízně všech návštěvníků. A dát si ráno na závodech silné espresso a domácí buchtu - to chceš. 

Naproti bufetu si pak každý mohl užit nějakou tu rodinnou zábavičku. Capri-Sun Bike školka jela zase na plné obrátky - tentokrát pod taktovkou tří krásných instruktorek Ivky, Janči a Simči, díky kterým bylo na Bike školce stále živo. Hned vedle školky mohly děti naskákat do skákacího hradu, a ty vousaté děti mohli vyzkoušet husté elektromotorky od Sur-ron Zlín.

Všichni pak mohli soutěžit o pěkné ceny v tombole, jejíž celý výtěžek je tradičně věnován místní charitativní organizaci Naděje Otrokovice. Letos bylo vybráno a předáno neskutečných 12.000,-Kč, všem obrovské poděkování, že máte chuť opakovaně pomáhat a jste stále štědřejší. 

Logisticky to měla místní banda podchycené podobně jako všechno ostatní, a tak na parkovištích a příjezdových cestách to fungovalo jak v Japonsku, a kdo měl řidiče a místo na pár bajků, mohl využít jednosměrný vývoz.

Značná část obvyklého závodního pole závod vynechala vzhledem k Barum Rally v příštím týdnu - propojení rally a bikerally se zkrátka nezapře! O tom svědčí i to, že si závod nenechal ujít ani přes nabitý program Erik Cais, byť jen v bezpečnější roli diváka. Na Barumce se můžete těšit právě na jezdecké umění našich mladých střel - Erika a Adama Březíka - kteří oba moc dobře ví, jak chutná vítězství na WBS, a určitě si brousí zuby na cenné skalpy ve velké rally.

Ale zpět k Bikerally a k tomu, co čekalo na 124 strartujících. Už od začátku tréninku bylo jasné, že okolo tratí to bude nabušené extrémním množstvím diváků, kteří vydrží hecovat jezdce celý ten k maximálním výkonům. Ve spojení s náročnou tratí, kde se střídaly rychlé a technické pasáže plné ostrých kamenů a úzkých průletů nebylo nouze pády, drobnější zranění a spoustu technických problémů. Naštěstí na všechno dohlíželo 7 záchranářů S.A.R. Morava na čtyřkolkách a pohotová záchranářka ZZS, takže jakýkoli zásah proběhl bleskově a profesionálně, a závod tak klapal plynule podle plánu.

Na startu RZ1 čeká na jezdce další novinka, a to livestream zvuku z centra závodu včetně komentáře. To, že slyšíš Pecův komentář jízdy soupeře před sebou, je dalším hrotícím aspektem, který každému sepne race-mode na maximum. A aby to nebylo všechno, tak díky jednoduchému odkazu mohl zvukový livestream poslouchat kdokoli online.

Petr Maloch Malý je několikrát korunovaný král otrokovických trailů - letos to potvrdil čtyřmi nejrychlejšími časy dne a suverénně si dojel pro další absolutní vítězství. Souboj o druhé místo za ním sváděli Davidové Šůstek a Herclík. Šusťa prokázal víc závodnických nervů a lepší pozici v poslední jízdě potvrdil, kdy Dave Herclík po chybě mohl být nakonec spokojený s 3. místem před Tomem Huňou.


Pokud někomu chybělo drama v absolutní kategorii, tak si přišel na své v pevných rámech. Kategorie Hardtail čas od času nabízí neskutečné souboje, a ten otrokovický možná přidá další nadpis do WBS historie. Hodně WBS expertů očekávalo přímý souboj mezi Viktorem Pospíchalem a Ondrou Krhánkem o každou desetinu - ale že by až tak doslovax...? Za 4 eRZety nebyl rozdíl mezi oběma jezdci větší, než právě 0,1 vteřiny, a s bilancí (-0,1s; -0,1s; 0,0s; +0,1s) bere domácí borec Viky první flek o 1 desetinu právě před Kikinem. S již větší ztrátou 13 vteřin si dojel pro 3. místo Daniel Trčálek. Pevňáci tak zase ukázali, že tato kategorie má na WoodBiku své místo, a pro novou konkurenci je tam určitě dost rukavic ke zvedání.

V juniorech vypálil rybník ostatním Aleš Michalík, který jako jediný prorazil do TOP10 celkově, druhé místo si vyjel Martin Kadlec a třetí flek veze na Slovensko Adam Hricko. Ve střelcích vyhrál celkem jednoznačně Martin Mikuda, před Standou Mlčákem a třetím Tadeášem Orságem, kteří si v souboji o dvojku taky nic nedarovali a v cíli byl rovněž rozdíl pouhá desetina.

Kategorii středně mladých Gentlemanů (40-49 letokruhů) ovládl jako druhý závod v řadě Klobucký Pavel "Čokl" Macháč před domácím Bikecore guru Cheinsem Radimem Langem - ten sice zatáhl poslední RZ o 2 vteřiny, na Čoklíkovi stabilní výkony po celý den to už ale nestačilo. Petr Šantavý bere s drobnější sekerou 3. místo.

   

Mezi těmi méně mladýmy (Legendy 50+) byla určitě znát zkušenost a jistota jízdy na trati, na které rozhodně nechceš padat, a nebylo zde proto k vidění příliš změn v pořadí. Leo Mácha si dojel pro jasné vítězství, ikdyž druhému Patrikovi Dobrému sedly odpolední RZ a na obou zajel s Leem shodné časy. Třetím v cíli byl pak Petr Sedláček.

Mezi 8 ženami byla nejrychlejší Míša Šantavá. S velkým náskokem a na tak náročné trati je to určitě cenné první letošní vítězství. Velké uznání také patří mladičké Karolíně Kadlecové za druhé místo. Třetí pak byla Denča Martinková, která na WBS dorazila po odmlce způsobené zraněním a častým řáděním ve velkých bikeparcích - tady by po rychlé aklimatizaci na dynamičtější rallyové tratě mohly výkony určitě dál stoupat.


Tak - tím máme výsledkovku proběhlou a nejdelší report se blíží ke konci. Obrovský dík a klobouček patří bandě Bikecore OE okolo Radima Matyjáka, Cheinse a dalších, stejně jako WBS pořadatelské bandě pod taktovkou Honzy Haferníka a Lesům ČR ,které umožnily uspořádání závodu. Dvojí dík vždy letí směrem k strážcům našeho zdraví do S.A.R. a ZZS. No a nakonec placáky pro všechny dobrovolníky, školka-instruktorky, návštěvníky, sponzory, diváky, jezdce i rosničky! Jen dohromady může být atmosféra taková, jaká byla v neděli... že by dokonalý závod? 

Bajku zdar a vidíme se 4.9. na Trnavě!

 

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí