Test: oblečení Sensor - letně, trailově i endurově
Autor: Čert, kategorie: Test, vydáno: 29.5.2018
Českou značku funkčního oblečení asi není třeba nějak zásadně představovat. Ale jelikož v „hadrech“ s ručičkou jezdí i Michal Prokop, koukli jsme, co může tato značka nabídnout na trail a enduro ježdění.
Kraťasy Sensor Helium
Základ jsou samozřejmě kraťasy. Testovaný model Helium jsou lehké trail/xc kraťasy spíš obtaženějšího střihu (pokud chcete spíš volnější kraťasy, určitě doporučuji zvolit o jednu velikost víc, než jste zvyklí) s dvěma přezkami na stahování v pase, mega odvětrané a s připnutou cyklovložkou. A s jednou kapsou.
Jak jsem mohl zjistil, střihově jsou Helium sice obtaženější, ale velice příjemné, materiál je super pružný, takže nikde netahají ani se nezasekávají, spokojenost. Cyklovložka je dostatečně vycpaná a jenom tak se neprosedí. Jediné co mi chybělo, je víc kapes. Jedna kapsa je sice dobře situovaná, ale pojme tak maximálně telefon. Tzn. buď musíte jezdit s batohem, nebo mít tričko/dres s kapsičkou. Zkrátka, do kraťáků se toho moc nevleze.
Skvělá volba do horkého letního dne, případně na rychlou trailovou vyjížďku. Odvětraný materiál ale bohužel nebude mít kdovíjakou odolnost v případě pádu. Jako daň za nezapařené pozadí ale v klidu.
Podvlékací triko Sensor Coolmax Air
Když jsme u těch letních dní, ze všech testovaných věcí mě nejvíc
překvapilo asi spodní triko Coolmax
Air.
Materiál je jednak obohacený o ionty stříbra, aby nesmrděl, hlavně je
velice jemný, skoro až imitující síťovinu. Díky tomu leží tričko na
všem těle jenom opravdu malou plochou. Výsledek je jednoduchý. Není vám
vedro a zároveň nejste v propoceném tričku, protože tenhle materiál
skvěle odvádí pot. Ideální varianta na léto, hodíte pod dres a jedete.
Samozřejmostí jsou ploché švy a maximálně pohodlný střih.
Tričko Sensor Coolmax Fresh Performance Tee
Výše zmíněné kraťáky Helium, mi na trailování výborně doplnilo
tričko Sensor
Coolmax Fresh Performance Tee.
Ono je to původně triko na běhání, potažmo klasické nošení, stejně
jako Coolmax Air obsahuje Ionty stříbra, má ale samozřejmě ?nesíťkový?
materiál. Každopádně větrá, chladí, odvádí pot. Střih opět na
jedničku, samozřejmě odolnost proti pádu nebude opět kdoví jaká. Jako
tričko na traily na léto, boží. Přidaným bonusem je poměrně krátký
rukáv, díky kterému máte sice v létě „vypálené pruhy“, ale
poměrně vysoko, takže v normálním triku nevypadáte tak blbě, jako když
vám lezou bílé ruce i z krátkého rukávu.
Dres Sensor Brave
Posledním testovaným kouskem je bikový dres Brave. Ten je cílený na enduro až freeride jezdce, co mají rádi co nejvolnější, ale přitom pořádně odvětrané oblečení.
Střih je doopravdy volný, límec je do V, rukávy jsou prodloužené. Ale bohužel i rozšířené. Dres Brave je jediný kus oblečení, ke kterému mám výhrady. Materiál je super a krásně větrá, rukávy jsou ale hrozně široké. Neřekl bych, že mám úplně malé ruce, ale stejně kvůli mega širokým rukávům vypadám jak kdybych měl triko od staršího bráchy. Taky mi úplně nesedí stejný design z obou stran, zkrátka dres vypadá zepředu i zezadu stejně. Nevím, nějak se mi to nezdá. Velikostně je ale v pořádku, kromě rukávů mi dres dobře sedl a větrá na jedničku. Jenom by chtělo trochy vyladit střih.
Samozřejmě, zeptali jsme se pana „Blinduro Ředitele“ Michala Prokopa, co nejradši od Sensoru vozí: „Já na enduro od Sensoru prakticky vozím jen kraťasy HELIUM + na míru dělané dresy. Ty kraťasy jsem si oblíbil už před lety, když jsem je vozil ve Spešlu. Asi jeden z nejlepších materiálu co jsem vozil – pružný, ale ne moc a hlavně jsou super lehounký.“
„Jinak na silničku mám kraťasy CYKLO CLASSIC, který sednou jak prdel na hrnec plus k tomu kombinuju různý dresy, neprofuk vesty, bundy. Z funkčního prádla používám prakticky jen Coolmax trička. Celkově jsem se Sensorem spokojen a baví mě propagovat českou firmu, která svoji kvalitou může bez problémů konkurovat zahraničním firmám.“
Každopádně. Sensor má spoustu božích materiálů a božích produktů, zaměřené spíš na „všeobecné ježdění“, než na čisté sjezdování. Ale na trail/allmountain si určitě vyberete a asi jenom tak nešlápnete vedle.
Podpořte autora mikroplatbou a kupte mu pivo! Vaše gesto ocení jeho tvůrčí úsilí a poskytne mu motivaci pro další práci. Pomozte udržet kvalitu obsahu a podpořte naši tvůrčí komunitu. Vaše podpora je cenná a oceňovaná.
Můžete poslat jedno, dvě piva, jedno pětipivo a nebo jakoukoliv částku.
Děkujeme za vaši velkorysost!
Zde je stručný návod, jak zaplatit pomocí QR kódu:
- Otevřete platební aplikaci a vyberte možnost "Skenovat QR kód".
- Nasměrujte kameru na vybraný QR kód výše.
- Potvrďte platbu a zkontrolujte informace.
- Dokončete platbu.
Takže se s tím nesmí jezdit Downhill? :D :D :D
Se z toho kundura jednou zblázníte.
Stránka by se měla přejmenovat buď enduro.com nebo hokekop.com