reklama

Report: WBS Trnava - rekordní účast, vyhrocené výkony a důstojné rozloučení s legendou

Autor: WBS media, kategorie: Report, vydáno: 9.9.2021

Kolajos!!! Stopy, které jsi projel, nikdy nezarostou! Ani na tratích, ani v našich srdcích! Tento report začíná bohužel smutnou zprávou, která hluboce zasáhla celou naši bajkovou komunitu. Odešel jsi náhle z tohoto světa, jako legenda, srdcař, kamarád, elitní jezdec, ale především skvělý člověk. Nemělo to být teď a nemělo to být takto, ale tohle byl Tvůj závod! I když žádná pocta není dostatečná, aby vyrovnala ztrátu Tvé přítomnosti a utišila bolest, kterou cítíme, tak jsme se snažili udělat vše, co jsme mohli. Na Tvou poslední tichou jízdu (foto2) jsme se všichni sešli v cíli, abychom Ti udělali pořádný randál za všechny kosmické průlety. Všichni si našli čas vzdát Ti hold u fotek, na kterých zářil Tvůj šibalský úsměv, a na vyhlášení jsme také potichu vzpomínali - protože kdybys tu byl, tak by se bez Tebe vyhlášení neobešlo.

 

Tak snad jsi to viděl a byl jsi tu s námi rád. 164 závodníků se sešlo na tratích v sobotu i proto, aby se s Tebou mohli naposled aspoň takto rozloučit a vyjádřit mega respekt za vše, čeho jsi ve svých 30 letech dosáhl. Na náš společný poslední závod jsi zařídil krásné počasí, a na trnavskou půdu tak padaly jen slané slzy jindy vždy tvrdých závoďáků. Ať jsi teď kdekoli, tak to tam určitě pořádně lítá! Hlubokou soustrast vyjadřujeme nejbližší milující rodině. Rodinu jsi měl i v přátelích z Vandraqu, fryštáckého SBT, i u nás ve WBS. Dávej na nás dál pozor, my na Tebe nikdy nezapomeneme, a dál budeme točit kola - i na Tvou počest!

Takže jdeme na ostré eRZety letošního 5. WBS. Na startu se sešlo poctivých 164 závodníků, kteří to tam v pátek i v sobotu sázeli do plných. Takto vysoký počet prověřil připravenost časoměřičů, pořadatelů z týmu SBT Fryšták, našich SAR záchranářů i naší hlavní zdravotnice. Skvělá práce všech zajistila, že závod proběhl bez větších pauz či zranění, a cíl poslední RZ vidělo 152 jezdců a v čase 18:21 jsme měli celý WBS Round #5 za sebou. Ředitel za to všem skládá poklonu a dík.:-)

Atmosféra... nenahraditelná. Početná banda lidí mezi páskami i podél nich, kterou na jedno místo sehnala láska k našemu sportu, přátelům, drahému kamarádovi...  Byli jsme si v této situaci blízko a bylo to silné, jak jen mohlo být. Bufet pod taktovkou Pepy Nášela klapal jako na drátkách, v Capri-Sun Bike školce děti zápasily s koly a překážkami, a své Capráčové osvěžení tak neměly vůbec zadarmo. Zázemí školičky se nám změnilo v příjemné kulturní místečko plné pejsků (v čele s WBS-hafanem Sankou), dětí, krásných holek, mladých rodinek - taková oáza klidu a míru uprostřed adrenalinové země... atmoška by nebyla úplná bez nekompromisního trhače všech amplionů, speakra Pecy Macha. Díky jeho komentování jezdci pouští brzdy a stahují desetiny ze svých časů, a diváci ještě víc ženou své hrdiny dolekopcom - to chceš a potřebuješ.

Velkým příslibem pro budoucnost Bikerally a snad i celého českého bajkingu je rostoucí počet mladých střelců do 15 let. Na start Trnavy se postavilo 24 mlaďochů, z nichž nejmladšímu Kristiánu Vogeltanzovi je teprve 6 let! Krásná práce - moc nás těší, že to děcka zase táhne řádit ven. Nejrychlejším střelcem se nakonec stal Martin Mikuda poté, co se o první místo připravil penalizací za předčasný start Jirka Skalička. I takový je svět bikerally...  Jirka se určitě poučí, udrží hlavu vzhůru a vítězství si příště pohlídá. Na trojce pak kluky doplnil pěkně jedoucí Tadeáš Orság. Jen tak dál, ogaři.

V kategorii juniorů si dojel pro jednoznačné vítězství Ondra Kolečík - později se však dočtete, že kategorie těch, co jim v hospodě ještě nenalejou, Ondru na Trnavě úplně nezajímala. Druhému Danu Bělohoubkovi nadělil neskutečných 16,2 vteřiny, třetímu Martinu Kadlecovi pak 18,7 vteřiny. Junckové se za Ondrou prali v desetinách, a jejich špička zaplnila druhou desítku výsledkové listiny - takže jeli pilu, o tom žádná... ale Ondra prostě zaletěl vesmír!

Hardtail... legendární kategorie, která snad díky profilu Woodbajkových tratích bude mít na WBS vždy smysl pro mladé střelce, srdcaře a diváky, co to rádi tvrdě. Mladé pušky už sice několikrát dokázaly potrápit duo matadorů Kikin/Sáček a ovládnout v pevňácích jednotlivý závod - stabilně diktovat tempo v této třídě homologace "Group B", ve které se každá chyba trestá - to už chce seskládat víc věcí dohromady. Kikin si tak s náskokem 5,3s dojel pro další trnavský HT zářez, před Danem Trčálkem a třetím Davidem Minarčíkem.

Kategorie Gentlemanů nabídla atraktivní souboj mezi další legendou ve startovním poli Martinem Hoferkem a Petrem Kantorkem. Vandraq Hof sice zatáhl na poslední RZ a Peťu symbolicky o 0,5 vteřiny stáhnul, na Peťovy předešlé rychlé časy to už ale nestačilo a s vteřinovým náskokem jde první flek do Planet Bikes. Big ups oběma za finišment v TOP 10 absolutně! Čest Klobuckých džentlmens uhájil na trojce Pavel Čokl Macháč.

Legendy přesvědčivě ovládl Leo Mácha, o druhé místo pak svedli těsný souboj Patrik Dobrým a Pavel Svoboda, z nichž Patrik první jmenovaný za to tahal o něco víc a veze stříbro.

 

Mezi ženami si můžeme užívat zajímavé souboje dravého mládí a rajcovní vyzrálosti. Na trnavském svahu letos kralovala 15-letá Kája Kadlecová (W-Ride Team Lešná) a hlavně díky slušnému náskoku z první RZ za sebou nechala vicemistryni světa DH Masters Dominiku Durčákovou (Qayron Sqadra) a třetí Markétu Barabášovou (Barney cycle).

V kategorii Quadbiků/Paradownhill se na čtyřech kolech z kopce poustili dva borci z Monoski Zlín. Stále píšeme o neskutečných stopách a rychlém tempu těchto borců a stále nás nepřestanou překvapovat. O 7,5 vteřiny rychleji zdolal tentokrát Trnavu Honza Malec před Jirkou Kudrnou, a před oběma zase smekáme klobóky.

A konečně absolutní pořadí, respektive muži... Ondřeeeeej Kóólečííík!!! Áno, je to tak! Ondra je absolutním vítězem WBS Trnava 2021! V 16 letech dost možná nejmladším absolutním vítězem, což si necháme potvrdit WBS/WBC archiváři. Každopádně tento rider, aktuálně z Top On Trail DH Teamu, zaletěl neskutečné peklo a celý závod před sebe nikoho nepustil. 4 vyhrané RZ a a cenný skalp Tomáše Huni ve skříni mluví za vše. Asi není náhoda, že start kariéry začal ve fryštáckém týmu po boku Kolajose. A důstojné pokleknutí před Martinovou fotkou při vyhlášení jen podtrhlo vše, co se neslo po celý den trnavským vzduchem... respekt, naděje, vzpomínky, láska, odhodlání...  Uchovejme si tohle všichni v sobě co nejdéle.

 

Tomáš Huňa (SBT Fryšták Mondraker) si dojel pro prvenství v Mužích a 2. místo absolutně - po skvělém výkonu, ale na Ondru to prostě nemělo. Za ním se pak srovnali Dan Fabok (Deem Racing Team) a Petr Janeček (Ofbike Scott Team). Velká gratulace domácím borcům ke dvěma nejlepším výkonům dne!

Tolik 17. Svoboda-Březík WBS Trnava 2021. Závod, který začal další důležitou kapitolu historie WBS. Nic nemůže zakrýt smutek, který nás nyní dohání. Nic nás ale taky nezastaví držet spolu a držet to pod plným. Protože pro Kolajosa - na Kolajosa! Forever!

Opatrujte se, přátelé - vidíme se na finální zastávce na WBS #6 v Tošovicích, kde se rozhodne o celkových vítězích ve všech kategoriích.

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí