reklama

Test: Kraťasy Endura SingleTrack Lite - lehké, skvěle odvětrané

Autor: Keli, kategorie: Test, vydáno: 23.7.2020

Je parné léto, teplota stoupá k třicítce a vedro je k zalknutí, chce to velmi vzdušné, odvětrané oblečení, tak, aby se ti jelo pohodlně. A právě do této kategorie patří modely s označením Lite patřící do řady Singletrack skotského výrobce Endura. Jaké jsou kraťasy SingleTrack Lite?

V nabídce Endury najdeme jak oblečení do zimy, do nečasu, tak také do vedra. A že právě řada Endura SingleTrack Lite patří do této kategorie poznáš omažitě, hned jak je dostaneš do rukou. Jak kraťasy, tak dres jsou velmi lehké, doslova nic neváží. Menší váha, menší gramáž materiálu, logicky i menší teplo v tomto oblečení. Tolik první zdání, potvrdí se předpoklad v praxi?

Nebudu chodit kolem horké kaše, ano, tato premisa funguje. Ale u Endury skutečnost překonává očekávání. Není to jen o materiálu, ale i o dalších vychytávkách – laserem vyřezané ventilační otvůrky jak v oblasti třísel, tak na boční straně stehen. Za jízdy, za větru je opravdu znát, že do kraťasů fouká a to je v horku velmi příjemné.

Kraťasy disponují trojicí kapes, ale pokud budu zcela upřímný, tak ani jedna není příliš praktická pro jízdu na kole. Pokud cokoliv vezeš v předních, klasických kalhotových kapsách, tak tento obsah cítíš při každém šlápnutí. To samé platí i pro zadní kapsu na pravé straně zadku. Nicméně, provedení kapes je solidní a potěší krytí zipem, takže obsah nevytrousíš.

Nelze ale jen chválit, rozhodně nepotěší absence reflexních prvků, ano, jsou to sice kraťasy do parna, tedy do doby, kdy je světlo dost dlouho, ale víš, jak to je. Stejně tak chybí i minimální voděodolnost, každá kapka snadno projde skrz.

Střihy kraťasů Endura bývají bachraté, ale u SingleTrack Lite jsem tento pocit neměl. Možná je to díky jemné látce. Kalhoty disponují silikonovým „panelem“ v pase, on to v podstatě není panel, ale nápis ENDURA vyhotovený ze silikonu. Nechybí ani stahování v pase, pomocí gumy a suchého zipu. Rozsah stažení je dostatečně veliký a plně pokryje rozsah mezi jednotlivými velikostmi – rád mám kraťasy volnější, takže volím XL i přesto, že velikost pasu odpovídá L – díky stahování, však nemám žádný problém s padáním kraťasů. Kalhotové zapínání je na klasické na druky, dvojice nýtků drží dostatečně pevně.

Kraťasy jsou pružné do všech směrů a to velmi výrazně, není to náhodou v jejich látce totiž najdeme 15% elastanu. Nespornou výhodou je jejich velká flexibilita, nikde nic netahá, neškrtí. Nosí se velmi, velmi příjemně. Splňují přesně to, co očekáváš od lehkých letních kraťasů.

Kraťasy Endura SingleTrack Lite jsem doplnil špičkovým dresem MT500 Burner II. Dresem, který se vlastnostmi skvěle hodí k výše testovaným kraťasům. Jeho specifikem jsou různé použité materiály, pevnější na rukávech a ramenou, prodyšnější díky síťovaným panelům v podpaždí a na bocích. Ochrana a odvětrání je doslova dokonalé, podrobnější informace o dresu najdeš v dřívějším samostatném testu.

Obojí, jak kraťasy, tak dres byly voleny v barvě Tangerine a je třeba Enduru pochválit, že i když se jedná o různé modelové řady, tak barevnost je sladěna velmi dobře a je možno tyto kombinovat i bez výtek módní policie.

Pokud hledáš lehké, velmi odvětrané a pohodlné kraťasy, tak namiř oči na Endura SingleTrack Lite, ty splní totiž všechny zmíněné požadavky.

Infobox

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Shu Lin 23.7.2020 v 8:10

  s věcmi od endury jsem byl vždy spokojený, jsou kvalitní a funkční... ale ty barvy, to je hnus velebnosti, asi jediné co mě momentálně od jejich výrobků odrazuje

 • anonymní uživatel Tejpek_Couty (kouty02 [zavinac] gmail.com) 23.7.2020 v 10:26

  Shu Lin - no, pokud by jsi byl fanoušek Dukly tak máš vyhráno :)

 • anonymní uživatel Tim (tim [zavinac] email.com) 30.7.2020 v 12:20

  RE: Shu Lin - já myslim, že to perfektně ladí k současné vlně oranžové, na které jede SCOTT, ty jejich Tuned verze jsou jak dělaný pro tenhle ohoz.. :)

 • anonymní uživatel Fifi 31.7.2020 v 5:05

  To je párek s hořčicí, to dá rozum přece. S&M

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí