Report z WBS: Březík byl nejrychlejším na Jelenovské

Autor: WBS media, kategorie: Report, vydáno: 3.9.2020

Třetím závodem Gergel Wood Bikerally Series ve sjezdu horských kol nebyla tradiční Kopná, k jejímuž zrušení došlo koncem července, ale úplně nový závod v nové lokalitě. Pomocnou ruku narychlo podala parta bajkových srdcařů z okolí Valašských Klobouk a během měsíce dokázala pod vedením Michala Olivy připravit Bikerally Klobucké stezky.

Zleva, ředitel závodu Michal Oliva a vedoucí pořadatelů WBS Jan Haferník

Více to vysvětlil ředitel seriálu Jiří „Haff“ Haferník: „Už první telefon a první věty napověděly, že to vážně může klapnout. Novou lokalitu jsme našli během 24hodin po zrušení Kopné. A až neuvěřitelně to do sebe zapadalo. První podání ruky, povolení závodit bylo do 48 hodin, sponzoři a plakát byl do 72hodin a pak už jsem byl na Klobuckých stezkách jako doma. Přístup kluků od Klobouk je vážně jedinečný, prostě na Lipině není nic , ale vážně nic problém!“
Tratě byly postaveny a vyhrabány úplně nové. Během tréninku se místy vyjely do náročnější podoby a tak kořeny, volné kameny a odkloněné zatáčky důkladně prověřily technickou zdatnost všech jezdců.

Ukázka, že hrabanka byla a je na stezkách topová

Své by o tom mohl vyprávět jeden z nejzkušenějších jezdců a stavitel zmíněných tratí Jirka Gergel, který spadl ve třech RZ ze čtyř. Tu jednu tedy vyhrál… Nakonec z toho byla brambora se ztrátou 5,3 vteřiny na vítězného Adama Březíka.

Vítěz třetího závodu Adam Březík

„V pátek jsem byl při tréninku trošku negativní, trať se mi vůbec nelíbila, ale postupem času se trať vyjela a já jí začal přicházet na chuť. Je to něco úplně jiného, než na co jsme ve WBS zvyklí, více technické, méně rychlé, ale nakonec to hodnotím kladně. Jelo se mi dobře, i když jsem si myslel, že jedu pomalu, tak tam časy padaly. Rozhodně to bylo jedno z nejlepších WBS, co se týče soubojů. Přece jen nepamatuju, že bychom byli tři jezdci v jedné vteřině po dobu celého závodu. Díky celému organizačnímu týmu za hezkou sobotu! Vidíme se na Všemině,“ řekl ke svému vítězství Adam Březík, se kterým výborně držel krok David Šůstek na druhém místě a vedoucí muž šampionátu Tomáš Huňa na trojce.

Ondřej Kolečík

Juniory si povodil Ondřej Kolečík, když vyhrál tři měřené RZ, před Tondou Ponížilem a Tomášem Hatlasem. S obtížnými tratěmi se výborně popasovali i nejmladší Střelci. Dominik Vašut byl nakonec o pouhé tři desetiny rychlejší, než Honza Mašláň. Třetí byl Kuba Kubeša. Hardtail. tvrdé rámy, tvrdí chlapi, tvrdé souboje… Slovy „Kikina“ Ondry Krhánka: „Vyhrocenost na entou – to je letošní sezona! Po úvodním vítězství ve Slopném přišla trochu smůla… dva závody, dvě zlomeniny… teď to odneslo 8. žebro – třeba z toho bude nějaká Eva… Oba závody jsem naštěstí nějak dokončil a udržel umístění na bedně… zlatý HT hatrick tak stále visí ve vzduchu, i když momentálně tahám za trochu kratší konec. Ale zadarmo to nenechám a na Všeminu budu zase ready!“
Jeho věčný soupeř Dominik Slováček se musel spokojit s druhým místem, když všem HT vypálil rybník Jan Jochec. Z pětice žen a dívek na startu byla opět nejrychlejší Míša Šantavá, před Nelou Adamcovou a Sašou Habrovanskou. Kategorii Getleman nad 35 vyhrál místní Pavel Macháč, dvojku bral Tom Vařák a trojku Petr Šantavý.

Nejrychlejší v kategorii Legend nad 45 let, Roman Sasyn viděl závod takto: „Mně se závodilo super, i když ve třetí i čtvrté RZ jsem si vždycky přiklekl u nějakého stromu. Tratě byly parádní, kdo by nechtěl jezdit v hrabance. A ani nahoru to nebylo tak únavné, většinou ve stínu… Za mně perfektní závod!!“ S náročnými tratěmi se zdatně poprali i naši tři „káristi“ v kategorii Paradownhill, v pořadí Jiří Kudrna, Jan Malec a Erik Fojtík. Pro ně je odklon a kořeny asi největší strašák, ale bez nářků to dali. Klobůk důle, by řekli místní.

Vítěz kategorie paradownhill Jiří Kudrna

Krásné prostředí a 100% nadšení pořadatelů dalo sobotnímu závodu v malebném prostředí Jelenovské prostě punc parádního závodu. Celé zázemí vzniklo již v pátek a pořadatelé netroškařili. Když na kopci není voda, nevadí, dovezeme. Foukli tam 2000l vody a bylo to i s wapkou. Navezeme Avii makadamu, když je potřeba. Detailní označení areálu byla práce ředitele a tak se nemohl vážně nikdo ztratit. Místní riders ochutnali náročnost vlastních tratí a dva to vzali přes sádrovnu hnedle v tréninku. Zraněných bylo více, zde se trochu podepsala technická náročnost tratí. Všem přejeme brzké uzdravení. Neskutečnou pomocí bylo šestičlenné obsazení na pozici zdravotníků od SAR Morava, tato bezplatná spolupráce doufám nikdy neskončí. Nevím, jak jsme to dělali bez nich. Vážně nevím. Ale asi nás bolely nohy a ne málo.

Bezpečák, závodník, instruktor a safety šéf Ondřej Kikin Krhánek

Michal Oliva a celá jeho crew Klobucké stezky si zaslouží absolutorium za suprové zázemí, připravenost, nice bufet, vstřícnost, pracovitost, úsměvy, dobrou náladu a hlavně odhodlání. Bylo nám ctí přivítat na palubě WBS tuhle novou partu!

Vítězná trojce absolutního pořadí

Oslava

Za necelé dva týdny se vidíme na nedělním závodu na Všemině!

Absolutní pořadí Bikerally Zlín Klobucké stezky:

Adam Březík Vandraq studio 4:36,9
David Šůstek SK Gienger RPM-Stav + 0,8
Tomáš Huňa Mondraker + 1,7
Jiří Gergel TrailBuddy + 5,3
Alexandr Sidor Bikepark Hradiště +16,3
David Herclík FMC bike team +16,4

WBS media, www.woodbikerallyseries.cz

Podobné články

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí