MojeKolo

Report: z Blinduro 500+: po páté na Lipně a tentokrát za tropických veder

Autor: Shotek Tiskarz, kategorie: Report, vydáno: 22.6.2021

Už po páté se sjeli na Lipno milovníci jízdy na oči, hrabanky, endura, pohody, kempování a pochopitelně organizátorského umu Prokop&Pól. Tentokrát se koncept opět vrátil do klasicky víkendového módu. Na programu dominoval enduro závod s osmi erzetami na oči. První místo z hlavního závodu Blinduro 500+ si odvezla ve své prémiéře Štěpánka Fejola Nestlerová a Blinduro matador Vojta Bláha.

V hlavních kategoriích vítězí Nestlerová a Bláha

Mezi ženami skvělý výkon podala Nestlerová, když ovládla sedm z osmi erzet! Druhé místo si odvezla Pavla Balíková a třetí skončila Tereza Prokůpková. V mužích dominoval Vojta Bláha (Rock Machine). Pro Vojtu byl úspěšný celý víkend, když ovládl šest z osmi erzet. Po prvním závodním dni se mu na paty lepil Max Adami (Bikeporn) ale Vojta si mírný náskok udržel i v neděli. V celkovém pořadí za ním teda skončil Max Adami. Ten si držel stabilní výkon po celý víkend a držel si celkem solidní náskok před třetím nejrychlejším mužem Frantou Žilákem (Rock Machine-Cyklomax Enduro team).

Kompletní výsledky zde.

 

Očima pořadatele

"Letos to byl celkem záhul připravit komplet včech 8 erzet. Pandemie, změna termínu, povolovačky, mlíkování trati v tropických teplotách, ale snad se povedlo. Za mě šlo v průběhu závodu vše podle plánu, žádný větší zranění nebylo, nikdo se v tom vedru neuvařil a všichni dorazili v pořádku do cíle. Většina s rohlíkem na puse a se spousty zážítků na cestu domů." okomentoval Blinduro víkend ředitel závodu Michal Prokop.

    

Pár Blinduristů jsem se zeptali jaké pro ně bylo Blinduro 2021

Fejola
"Blinduro na Lipně byla moje premiéra. Místo je to krásný, ale když jsem se rozhlédla po okolí moc kopců jsem tu neviděla. Sobota byla taková lehčí, né moc náročné traily, kde se muselo přišlápnout. Neděle obrat o 180 stupňů, technické, prudké traily, kde se tolik nešlapalo a to se mi moc líbilo!"

Schwara
"Bylo paradní! Pro mě bylo z jiné pozice, protože většinou jsem předjezdcoval a teď jsem si to užil z druhé strany a bylo to super. Teplíčko, parádní nedělní erzety, jsem moc spokojenej."

Vojta
"Erzety se mi libily, ale vždy po dojetí jsem si řikal, sakra mohla ta erzeta být delší. Ale je jasný, že na Lipně ty kopce nepovyrostou. Nedělní poslední tři erzety mě bavily dost, připomínalo mi to Hardcore Blinduro. Každopádně super trénink před italským závodem EWS."

Kloky
"Byly nový erzety, takže super změna. Sobota byla víc šlapavá, ale neděle výborná. Krásný traily, sedlo mi to a užil jsem si to."

Čerw
"Náročný, strašný vedro, ale krasný!"

 

Co bude dál?

Pořadatelé Blinduro akcí nespí na vavřínech a připravují i další akce pro enduro závodníky, nejbližší bude Hardcore Blinduro v termínu 17.-18.7. a poté Blinduro Trail Fest na konci srpna, 27.-29.8. Volná místa se ještě najdou a registrace probíhá zde.

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Jiří Dlabáček (jidl(zavináč)volny.cz) 5.7.2021 000 23:08

    Koho zajímají další fotky ze závodu, tak jsem přidal příspěvek na
    dlabacek.com/...

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí