Endura bude mít i boty! Jak platformové, tak nášlapné!

Autor: Keli, vydáno: 1.3.2022

Vybavení jezdce od hlavy až k patě, to znamená od helmy až po boty? Ano, skotský výrobce Endura rozšiřuje svoji nabídku právě o boty. Budou mít v nabídce jak platformové, tak boty pro nášlapné pedály.

Ergonomistry, vložka pohledem fyzioterapeuta

Vstoupit na extrémně konkurenční trh vyžaduje přijít s něčím novým. A pro výrobce formátu endura je to doslova povinností. V čem budou boty Endura jiné? Především v komfortu a ergonomií. Tyto dva aspekty jdou ruku v ruce. Pokud budou boty ergonomicky vhodné, budou zároveň i pohodlné. Jízda na kole, šlapání, se odlišuje od běžné chůze, při jízdě jsou chodidla namáhána jiným způsobem a proto je třeba se na konstrukci vložky, nejzásadnější části obuvi, která tvoří oporu šlapky, podívat jiným způsobem.
Je potřeba podívat se na ergonomii pohledem fyzioterapeuta. Endura proto angažovala uznávaného cyklistického inovátora v oblasti zdraví a výkonnosti který strávil 12 let jakou vedoucí fyzioterapeut v britském národním týmu a také 5 let v profesionálním silničním týmu Sky. Phil Burt v barvách Endury vyvinul koncept Ergonomistry. Ten se nebude týkat pouze bot, ale boty jsou prvním z výrobků, které nesou toto označení.
V čem bude vložka Ergonomistry vynikat? V podpoře klenby a dostatečném prostoru pro prsty jak při chůzi, tak při šlapání. Prostě aby vložka resp. bota přirozeně podporovala chodidlo a jezdec se v jakémkoliv okamžiku jízdy cítil pohodlně.

StickyFoot, dvě směsi podrážky

Ergonomie je jedna věc, ale u cyklistických bot je další naprosto zásadním prvkem to jak boty drží na pedálech. Endura se pro výrobu bot spojila s liverpoolskou společnosti Pentland, která svoji historii píše od roku 1930. A mimochodem, během své historie nějakou dobu vlastnila i společnost Reebok, známého výrobce sportovní obuvi.
Výsledkem spolupráce Pentlandu a Endury je vznik i speciální gumové směsi podrážky StickyFoot. Ta bude k dispozici ve dvou provedeních s označením StickyFoot Grip a StickyFoot Dura. První jmenovaná bude v oblasti kontaktu pedálu a boty. Druhá pak v oblasti špičky a paty, tam kde je opotřebení při chůzi největší a je vyžadována větší vydrž.

Dva modely, flat i nášlapy

Ze začátku Endura nabídne tři modely, platformové boty v řadě Hummwee a platformové i nášlapné v řadě MT500. Klíčové vlastnosti najdete v popisu obrázků níže.

Platformové Hummvee

 

Nášlapné MT500 Burner Clipless

 

Platformové MT500 Burner Flat

 

Těšíme se na ně!

Z Endury máme jak platformové, tak nášlapné boty přislíbeny k testu, takže se na ně podíváme časem podrobněji. Kde koupit? Samozřejmě, že u všech autorizovaných prodejců značky Endura!

Galerie

 

Podobné články

Diskuze

  • anonymní uživatel Shu Lin 1.3.2022 - 10:06

    velmi působivý marketing, bez ironie, takhle to má vypadat

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí