Report: Blinduro 500+ na Lipně - jedenáct národností na startu a skvělé počasí i dráhy

Autor: Keli, kategorie: Report, vydáno: 8.5.2023

Již po sedmé se sjeli na Lipno milovníci jízdy na oči, čerstvých trailů, endura, pohody, kempování a pochopitelně organizátorského umu Prokop & Pól. Klasický květnový termín slibuje slušné jarní počasí, ale né vždy to tak na Lipně je. Letos počasí vyšlo víc než na výbornou a to ještě umocnilo tu pravou endurovou atmosféru.

   

Program tradičně zahrnoval enduro závod s osmi erzetami absolvovanými jak jinak než na oči. Polovina závodu byla oproti minulému roku nová a i zbytek měřených erzet doznalo kosmetické změny.  Předpověď sice hlásila v sobotu lehký deštík, ale ta se nakonec nenaplnila a tak do slunného dopoledne molo vystartovat skoro 600 přítomných blinduristů. Kromě domácích riderů se na startovce objevili i závodníci ze Slovenska, Německa, Rakouska, Dánska, Maďarska, Ukrajiny, Slovinska, Mexika, Anglie nebo USA.

Mezi ženami to letos opět perfektně sedlo Pavle Balíkové (Barneycycle.cz), která s téměř minutovým náskokem vyhrála před Rakušankou Ninou Hintner. Třetí skončila Andrea Drengubáková (Cyklošvec). 

V mužích dominoval Blinduro matador Vojta Bláha (Actofive). Po prvním závodním dni se mu těsně na paty lepil Přéma Tejchman (6T9 Frames). Bláha si ale svůj náskok udržel i v neděli a tak se mohl po čtvrté za sebou radovat z celkového vítězství. na Lipenském závodě. Na třetím místě celkově se umístil mladý talent Adam Maxa (Rock Machine).

    

Michal Prokop o Blinduro 500+

"Letos mi koncept závodu vyšel na jedničku a počasí nám tentokrát hrálo do karet. Trochu víc techničtější první den prověřil nejednoho blinduristu. Druhý den měl být více flow a více rozmanitosti v erzetách. Respekt všem blinduristům, kteří se s celým víkendem poprali," komentuje letošní ročník ředitel závodu Michal Prokop.

Adam Maxa - třetí absolutně

Adam Maxa, třetí mezi muži absolutně, hodnotí letošní Blinduro 500+ následovně: "Blinduro na Lipně absolutně splnilo mé očekávání. Závodní okruh nás zavedl do krásných míst Šumavy, kde nás čekalo 8 čerstvých trailů. V sobotu byly erzety přísnější a techničtější, v neděli zase rychlejší. Celý závod udržel svou tradiční 'nezávodní atmosféru'. Myslím, že si na Lipně našel každý to svoje."

Přemek Tejchman - premiéra na Lipně 

"Premiéru na Lipně jsem si moc užil i díky nádhernému počasí. Moje kolo fungovalo jak mělo, hrabanky bylo dost, parta skvělá, takže co víc si přát," shrnuje svoje působení na Lipně Přemek Tejchman.

  

Vojta Bláha má Lipno rád

Bláhovi to na Lipně evidentně sedí: "Letošní Blinduro pro mě bylo tentokrát zároveň prvním závodem v ČR, takže jsem do toho šel tak nějak pozvolna a nevěděl jsem jaké se pojede tempo. V sobotu byly RZty celkem technické a člověk musel neustále dávat pozor, kde bude jaký kámen nebo ostrá zatáčka. V neděli se tempo RZ zvedlo a ke konci dne už jsme to pálili lesem pod plným plynem. Myslím, že to bylo skvěle odstupňované a v cíli měl snad opravdu každý úsměv na tváři. Za celkové vítězství jsem byl letos obzvláště rád, protože s Přémou Tejchmanem to bylo místy těsné závodění."

Za měsíc na Bukovce

Pokud jste ještě nevyzkoušeli koncept Blindura máte ještě možnost se registrovat na Blinduro Léto 17.-18.6. 2023 konané na Bukovce! Na závod stále ještě zbývá pár volných míst.

Výsledky Blinduro 500+: sportsoft.cz

Foto: Patrik Procházka

Podobné články

Diskuze

 • anonymní uživatel Nina (ninahintner (a) gmail.com) 9.5.2023 - 15:20

  Hi :) Could you correct the name to Nina Hintner not Ninou Hinter? Thanks! :D

  • anonymní uživatel Ádoš (raziel87 (a) seznam.cz) 9.5.2023 - 15:35

   Czech is a pretty complicated language :( We inflect first names, so in the nominative case you are "Nina" (Who? What? "Nina") but you're "Ninou" in the Instrumental (By who? By what? "Ninou"). To make it not so simple, we also divide into singular and plural :-) Anyway, the mistake is in your last name "Hinter". The webmaster will fix the error soon. High five!

   • anonymní uživatel Nina (ninahintner (a) gmail.com) 10.5.2023 - 9:24

    Wow, that is totally crazy :D Thanks!

  • profilová fotka Keli 9.5.2023 000 17:28

   Hi Nina, sorry for typo. Corrected.

 • anonymní uživatel Ovčák 10.5.2023 - 13:34

  Akce to byla opravdu parádní, krásné traily, počasí...víkend na jedničku.
  A ještě mě hřeje, že jsem musel při předjíždění hulákat na Letáka, aby uhnul a neblokoval trail :D

Komentáře

Publikovat jako anonymní uživatel - přihlášení, registrace


Přepnout barvu pozadí